Локомотив Пд вкара гол от съблекалнята, но не можа да бие гостуващия Славия на Лаута. Мачът завърши 1:1 и така пловдивчани останаха с 2 точки аванс пред белите начело в група Б на втората осмица. Двубоят бе интересен и напълно равностоен и равенството е логичен изход.

Черно-белите поведоха още в 20-та секунда с гол, който може да претендира за най-бързия в шампионата. Славистите още не се бяха ориентирали, когато домакините разиграха пред пеналта на Славия, Умарбаев изведе отлично Ожболт, който литна двама защитници и стреля под плонжа на вратаря. Гостите натиснаха и стигнаха до няколко добри ситуации. Най-чистото положение преди почивката бе пропуснато от Карабельов, който не можа да довкара една топка, изпусната от вратаря Пиргов, след като Марич изби от краката му точно пред голлинията. Междувременно черно-белите опитваха бързи контраатаки, при една от които Умарбаев прибързано стреля отдалеч, вместо да потърси друго решение.

След почивката Славия изравни. В 65-та минута бившият защитник на Локо Димитър Велковски вкара първото си попадение за белите след технично изпълнение на пряк свободен удар. Двата тима продължиха да търсят победата, а в 81-та минута Локо пропусна голям шанс да поведе отново. Карагарен задържа отлично в наказателното поле и освободи огромно пространство за Посинкович, който пое топката пред вратата на Славия. От няколко метра хърватинът стреля с цялата си сила, но Александър Станисавлевич се намеси самопожертвувателно и изчисти в корнер.

Локомотив (Пловдив) - Славия 1:1