Локо затвърди отличните впечатления в последните си срещи и грабна трета поредна убедителна победа, с която завърши редовния сезон. Черно-белите сразиха с 3:0 Витоша Бистрица като гости с три попадения след почивката. Пловдивчани бяха по-добрият отбор през целия мач, играха със самочувствие и заслужено се поздравиха с крайния успех. Локо бе улеснен и от факта, че Витоша остана с човек по-малко още в 32-та минута. Тогава Димитър Илиев изведе отлично Бахтич, който се откъсваше сам срещу вратаря, но бе повален от Милчев. Реферът Георги Кабаков прецени ситуацията за червен картон и така домакините останаха с човек по-малко.

Локо откри в 66-та минута. Буна намери Бахтич в наказателното поле, който залъга защитник и след шут от 6-7 метра вкара - 1:0 за Локомотив. Гостите се дръпнаха назад и позволиха на Витоша да създаде няколко възможности, при една от които Садула начели гредата съсилен шут с десния крак. Преди това обаче и смърфовете нацелиха гредата, а Анте Аралица пропусна от чиста позиция, след като бе изведен сам при грешка в отбраната на домакините. В стремежа си да изравнят Бистришките тигри отвориха огромни пространства в отбраната си, които бяха използвани от пловдивския тим. В 83-та минута Локо сложи точка на спора. Ожболт бе изведен чисто сам отдясно и чукна топката вляво към напълно непокрития Димитър Илиев, който оформи крайното 2:0 за Локомотив. В последната минута Ожболт проби необезпокояван през центъра, преодоля и вратаря и наниза трето попадение в мача. Така черно-белите имат три победи в последните три мача с голова разлика 11:2. А успехът срещу Витоша оставя отбора на Бруно Акрапович в отлични изходни позиции в борбата за седмото място, което дава право на бараж за Лига Европа.

ВИТОША - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 0:3

0:1 Бахтич (66)

0:2 Илиев (83)

0:3 Ожболт (90)

Витоша (Бистрица): Василев, Гьонов, Милчев, Купенов, Гочев, Кочилов, Цанков, Котев, Лазаров, Садула, Христов

Локомотив (Пловдив): Луков, Петрович, Везалов, Езе, Буна, Цветанов, Банович, Ангелов, Бахтич, Илиев, Аралица

Стадион: “Витоша”, Бистрица

Съдия: Георги Кабаков