Пестелив Локомотив Пд се издъни срещу гостуващия Витоша Бистрица в мач от поредния кръг на efbet Лига. Двата отбора завършиха 1:1, като домакините определено трябва да съжаляват за изпуснатата победа. Те имаха осезателно игрово превъзходство и много повече владееха топката, но създадените положения за гол не бяха толкова много. Локо поведе преди почивката, но допусна изравняване 4 минути преди края.

Домакините бяха лишени от услугите на няколко титуляри. Вратарят Мартин Луков, Милош Петрович и Петър Витанов са контузени, а Парвизджон Умарбаев и Миховил Клапан - болни. Давид Малембана пък бе наказан. В хода на мача се контузиха Уирис Густаво и Лукас Масоеро и се наложи да бъдат сменени принудително.

В 11-ата минута Локо пропусна първото сериозно положение. Първо удар на Анте Аралица след центриране на Бирсент Карагарен бе избит от голлинията, а след това Лукас Масоеро стреля силно, но неточно от няколко метра. В 23-ата минута Диниш Алмейда опита далечен удар, който попадна право в ръцете на стража Николай Кръстев. 10 минути по-късно Алмейда намери Аралица на границата на пеналта, нападателят овладя, обърна се и с красив параболичен удар прати топката в горния ляв ъгъл на вратата. След почивката домакините продължиха да контролират мача, но рядко стигаха до добри ситуации. Гостите за цял мач не направиха почти нищо смислено пред вратата на черно-белите, но успяха да изравнят в 86-ата минута, когато Апостол Попов с глава засече топката и я прати в мрежата след центриране от корнер.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - ВИТОША (БИСТРИЦА) 1:1

1:0 Анте Аралица (34)

1:1 Апостол Попов (86)

ЛОКОМОТИВ: Илко Пиргов, Акинсола Акиниеми, Лукас Масоеро, Йосип Томашевич, Диниш Алмейда, Уирис Густаво, Момчил Цветанов, Бирсент Карагарен, Лукас Салинас, Димитър Илиев, Анте Аралица

ВИТОША: Николай Кръстев, Венцислав Бонев, Станислав Маламов, Илия Димитров, Георги Амзин, Четин Садула, Апостол Попов, Богомил Дяков, Веселин Минев, Атанас Кабов, Христо Иванов

СЪДИЯ: Георги Димитров
СТАДИОН: "Локомотив"