Локомотив Пд допусна домакинска загуба от Септември с 1:2 на Лаута и продължава да е без победа в плейофната фаза до момента, като имча три равенсва и три загуби. При успех днес черно-белите щяха да си осигурят първото място в група Б на втората осмица и полуфинал с Ботев Враца в борбата за 7-то място, даващо право на бараж за Лига Европа. Сега Локо ще трябва да чака утрешното гостуване на Славия срещу Дунав. Белите са на 2 точки зад пловдивчани и ако победят ще ги изместят от лидерството. При това положение Славия ще играе с Боте Враца, а Локо - срещу Етър.

Двата тима отново предложиха интересен мач с бърз атакуващ футбол, много атаки доста положения и пред двете врати. В 3-тата минута Един Бахтич стреля от пряк свободен удар, но вратарят на гостите Янко Георгиев успя да избие кълбото. Секунди по-късно Илко Пиргов опита да изчисти топката, която бе върната лошо от Стивън Езе, но тя рикошира от крака на Кристофър Мандиангу и се отби в горната греда. В 12-ата минута капитанът на Локо Димитър Илиев се освободи елегантно и нанесе много силен удар с десния крак, но топката профуча на сантиметри от дясната греда. В 37-ата минута гостите откриха. Суад Сахити центрира на втора греда към Здравко Димитров, който свали добре към Мандиангу, а нападателят от близка дистанция вкара топката във вратата на "смърфовете".

След почивката Локо натисна и скоро успя да израни. В 55-ата минута Карагарен отправи мощен шут от двайсетина метра и прониза мрежата. Двата тима заредиха атаки и пропуснаха по няколко ситуации преди да се стигне до 76-ата минута. Тогава при една контраатака Глишик проби отляво, центрира в наказателното поле и лошо покритият Илия Димитров с глава отклони топката в десния долен ъгъл на вратаря Илко Пиргов. В баражите за оставане в Първа лига Септември ще срещне Верея, а Дуна - Витоша Бистрица.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ) 1:2

0:1 Мандиангу (37)
1:1 Карагарен (55)
1:2 Димитров (76)

Стартови състави:

Локомотив (Пд): 1. Пиргов, 25. Масоеро, 5. Георгиев, 6. Езе, 29. Ангелов, 19. Уирис, 13. Бахтич, 9. Карагарен, 44. Посинкович, 12. Ожболт, 14. Илиев
Ст. треньор: Бруно Акрапович

Септемрви: 21. Георгиев, 6. Бенга, 23. Дюлгеров, 10. Чандъров, 8. Галчев, 22. Стоичков, 19. Глишик, 13. Димитров, 20. Мандиангу, 24. Сахити, 26. Алвеш
Ст. треньор: Христо Арангелов