Локо отново показа класа, грабна рутинна победа като гост на Дунав с 3:0 и продължава да се утвърждава в Топ 3 на efbet Лига. След вчерашното нулево равенство на четвъртия ЦСКА с Арда, черно-белите вече са на 4 точки пред столичния гранд. Тимът на Бурно Акрапович бе с класа над съперника, не подцени мача, пресираше по целия терен и заслужено се поздрави с крайния успех, въпреки че и домакините имаха своите моменти.  В герой на мача за кой ли път се превърна капитанът Димитър Илиев, който вкара първия гол и подаде за другите два - на Ален Ожболт и на Бирсент Карагарен.

В началото Дунав натисна и създаде две опасни ситуации пред вратата на гостите от Пловдив. Малембана изби с шпагат удар отблизо на Исаевски, а малко по-късно отново Исаевски не успя да засече с глава след центриране. В 14-ата минута Локо поведе. Митко Илиев получи извеждащо подаване от дълбочина, Диян Димов не можа да го спре, капитанът преодоля вратаря и порази мрежата. Малко след това Стивън Езе вкара втори гол, който правилно бе отменен поради засада. В 34-тата минута Ожболт стреля встрани от вратата, а можеше да подаде на непокрития Митко Илиев. В 41-та Илиев изведе брилянтно словенския нападател сам срещу вратаря и последният не сгреши, пращайки топката в далечния ъгъл за 2:0.

След почивката гол на Диниш Алмейда бе отменен поради засада на Езе при центрирането от пряк свободен удар отдясно. Последва силен домакински натиск на Дунав. В 60-ата минута вратарят на Локо Мартин Луков изби силен удар на Стефан Христов отблизо. В 68-та черно-белите можеха окончателно да решат мача. Карагарен проби отдясно, финтира защитник и стреля от малък ъгъл, но вратарят изби в Корнер. Контрите на Локо продължиха да носят заплаха. Голова атака на Карагарен бе спряна заради съмнителна засада, а 6 минути преди края на редовното време Георги Илиев удари гредата с техничен удар от двайсетина метра. Две минути преди края направилият силен мач Карагарен се пребори за една топка в пеналта след пас на Митко Илиев и опъна мрежата, оформяйки крайното 3:0 за Локо.

ДУНАВ - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 0:3

0:1 Димитър Илиев (14)

0:2 Ален Ожболт (41)

0:3 Бирсент Карагарен (88)

Дунав: 21. Благой Макенджиев, 11. Диян Христов, 16. Мартин Ковачев, 5. Любен Николов, 18. Александър Исаевски, 7. Ивайло Лазаров, 8. Свилен Щерев, 12. Фернандо Кавалканте, 22. Михаил Милчев, 99. Стефан Христов, 9. Ахмед Ахмедов

Ст. треньор: Людмил Киров

Локомотив (Пловдив): 71. Мартин Луков, 5. Дейвид Малембана, 61. Диниш Алмейда, 6. Стивън Езе, 20. Милош Петрович, 10. Первич Умарбаев, 9. Бирсент Карагарен, 50. Йосип Томашевич, 21. Георги Илиев, 14. Димитър Илиев, 12. Ален Ожболт

Ст. треньор: Бруно Акрапович