Локомотив Пд е на полуфинал за Купата на България след невиждана драма с дузпи във Велико Търново. Черно-белите сразиха Етър с 8:7 след 1:1 в редовното време и продълженията. Пловдивският тим  губеше с два пропуснати наказателни удара, но в герой на мача се превърна вратарят Илко Пиргов, който смени контузения титуляр Мартин Луков и спаси решителните дузпи на Етър!

Преди почивката Локо бе по-активният отбор и се опитваше да държи топката далеч от вратата си. Първата опасност обаче бе пред вратата на черно-белите. В седмата минута бившиятг защитник на смърфовете Крум Стоянов получи топката в ляво и върна към средата на наказателното поле, но Румен Руменов стреля над вратата. В 30-ата минута се стигна до неприятен инцидент. При една борба за топката Игор Банович видгна високо крака си и изрита Даниел Младенов в лицето. Лицето на крилото плувна в кръв и трябваше да бъде заменен принудително. Малко преди това пък и Аласана Мане бе заменен рано-рано заради контузия. Междувременно черно-белите организираха няколко добри атаки и при по-точни отигравания в завършващата фаза можеха да се поздравят с успех.

След почивката Етър натисна. В 59-ата минута Велко Батрович можеше да открие резултата, след като овладя топката в наказателното поле и стреля силно, но Илко Пиргов с глава спаси. В 70-ата минута Иван Стоянов стреля директно от пряк свободен удар, но страничният стълб спаси гостите от Пловдив. В 73-ата минута "болярите" откриха резултата. Милош Петрович задържа в наказателното поле Румен Руменов и съдията посочи бялата точка. Стоянов бе точен от бялата точка и даде аванс на домакините. Локо се втурна да изравнява и успя в 82-ата минута. Момчил Цветанов опита да стреля от воле, но ударът се превърна в пас за Димитър Илиев, който бе непокрит в наказателното поле и се разписа за 1:1.

В продълженията не се стигна до сериозни голови ситуации и така се стигна до изпълнение на дузпи. Димитър Илиев даде аванс на Локо, но Батрович изравни. Елитон пропусна за Локо, след като вратарят на Етър Христо Иванов спаси удара му. След това Георги Сърмов изведе Етър напред. Последва пропуск и на Асен Георгиев, който не успя да уцели вратата, а Артюнин доближи Етър до полуфинала. Карагарен задържа Локо в играта, а Илко Пиргов даде нови надежди, спасявайки удара на Милчо Ангелов от Етър. Ален Ожболт вкара за Локо, а Иван Стоянов пропусна решителната дузпа за Етър и така равенството бе възстановено. Момчил Цветанов вкара за черно-белите, същото направи и Румен Руменов за Етър. Димитър Везалов стреля покрай гредата за Локо, а Пиргов спаси и удара на Крум Стоянов, за да бъде драмата пълна. Буна отново изведе Локо напред, но Венци Василев отново изравни. Милош Петрович прониза горния десен ъгъл, но и Никола Колев провря топката във вратата на Пиргов за 7:7. Стивън Езе отбеляза хладнокръвно за Локо, а Пиргов отрази удара на Пламвен Гълъбов и прати Локо на полуфинал.

ЕТЪР - ЛОКО (ПЛОВДИВ) 1:1 /6:7 при дузпите/
1:0 Стоянов (73-д)
1:1 Илиев (81)