Локомотив Пд отпадна от борбата за 7-мото място, даващо право на бараж за Лига Европа. Черно-белите загубиха от Етър във Велико Търново с 0:1 и отпадат от битката с общ резултат 0:3. Пловдивският тим игра с мисълта за финала в сряда срещу Ботев за Купата на България, който остава единственият път към Европа и за двата отбора.

През първото полувреме не се случи нищо интересно, само няколко удара към двете врати, които не намериха очертанията. В 63-тата минута виолетовите вкараха победното попадение. Флорент Боджадж подаде към Руменов, защитникът на Локо Лукас Масоеро се опита да изчисти топката, но тя рикошира в тялото на Руменов и попадна в Крум Стоянов. Той финтира Асен Георгиев, който след това с много точен удар вкара топката във вратата на Илко Пиргов. 7 минути по-късно Руменов можеше да вкара втори гол, но Пиргов акробатично спаси удара му. В 83-тата минута влезлият след почивката нападател на черно-белите Анте Аралица имаше отлична възможност да изравни, но, ударът му мина встрани от левия стълб на вратата на Етър.

ЕТЪР - ЛОКОМОТИВ 1:0

1:0 Крум Стоянов 63

ЕТЪР: Христо Иванов, Венцислав Василев, Артьом Артюнин, Крум Стоянов, Пламен Гълъбов, Георги Сърмов, Велко Батрович, Даниел Младенов, Румен Руменов, Никола Колев, Флорент Боджадж;

ЛОКОМОТИВ: Илко Пиргов, Асен Георгиев, Лукас Масоеро, Уирис Густаво, Янко Ангелов, Игор Банович, Момчил Цветанов, Парвизджон Умарбаев, Абделхаким Буна, Ален Ожболд, Елитон Джуниор;