Локомотив Пд загуби като гост на Дунав с 0:2 в мач от поредния кръг от Група Б на втората осмица. Черно-белите играха с човек по-малко почти през целия мач, след като Лукас Масоеро получи пресилен директен червен картон още във 2-та минута. Пловдивчани играха без доста от титулярите си и имаха няколко юноши в групата за мача. Основната им цел си остава Купата на България, в която са почти сигурни финалисти след 4:0 срещу Септември в първия мач.

Във втората минута Исмаил Иса намери в пеналта Светослав Ковачев, който бе съборен от Лукас Масоеро, а главният съдия Георги Давидов отсъди дузпа и директен червен картон за бранителя на Локо. Зад топката застана Драгош Фирцулеску, който без проблем откри за домакините от бялата точка. В 40-ата минута драконие стигнаха до второ попадение. Светослав Ковачев намери Исмаил Иса, той майсторски изведе Фирцулеску, който технично прати топката в мрежата на "черно-белите" за втори път.

След почивката Локо имаше възможност да намали резултата, но вратарят Благой Макенджиев отрази много опасен удар на Никола Марич. Малко по-късно отново Марич бе близо до гола, но този път ударът му срещна горната греда. В 61-ата минута Бирсент Карагарен отправи диагонален удар, но топката излезе в аут. В 75-ата минута Петър Патев стреля много опасно с глава, но вратарят на Локо Илко Пиргов успя да се справи със ситуацията. В крайна сметка този резултат се запази и футболистите на Дунав логично стигнаха до победата.

ДУНАВ - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 2:0

1:0 Фирцулеску (4)
2:0 Фирцулеску (40)

Дунав: 21. Макенджиев, 5. Динков, 16. Ковачев, 4. Патев, 14. Васев, 11. Димов, 8. Щерев, 2. Инкоом, 10. Фирцулеску, 98. Ковачев, 22. Иса
Ст. треньор: Людмил Киров

Локомотив (Пловдив): 1. Пиргов, 5. Георгиев, 25. Масоеро, 50. Томашевич, 9. Карагарен, 88. Марич, 19. Уирис, 10. Умарбаев, 61. Елитон, 7. Юсеин, 12. Ожболд
Ст. треньор: Бруно Акрапович

Стадион: "Градски", Русе