Представителният отбор на Локомотив (Пловдив) надви Хебър (Пазарджик) с 1:0 в контролна среща, играна на „Лаута“. Единственото попадение в спаринга бе дело на Стивън Езе, който се разписа с глава. Черно-белите бяха без националите Бирсент Карагарен, Дейвид Малембана и Парвиз Умарбаев, както и без своя старши треньо Бруно Акрапович, който в момента подновява своя УЕФА Про Лиценз.

Първата по-сериозна възможност в срещата бе в 14-та минута. Джордан Греъм центрира от дясно, Димитър Илиев засече в малкия пеналт, но топката мина на сантиметри от страничната греда. Десет минути по-късно Локомотив откри резултата. Георги Илиев получи след бързо изпълнен корнер, центрира в наказателното поле на Хебър, където над всички се извиси Стивън Езе. Нигерийският защитник засече с глава и изведе „черно-белите“ напред. Гостите отговориха с опасна атака, но Мартин Луков бе на мястото си и спаси. Последва директен изстрел от пряк свободен на Джордан Греъм, а стражът на „зелените“ изби в корнер. До края на полувремето нови добри възможности се откриха пред Йосип Томашевич, Джордам Греъм и Момчил Цветанов, но ново попадение не падна.

В 54-та минута Локомотив удари греда. Уирис Густаво засече с глава центриране на Един Бахтич, а кълбото се срещна напречната греда на Хебър. В 65-та минута Момчил Цветанов се възползва от грешка в редиците на „зелените“, напредна и стреля, но ударът му бе блокиран. Отново той можеше да се разпише в заключителните минути на контролата. Стражът на Хебър показа рефлекс и изби топката в корнер.

ЛОКОМОТИВ - ХЕБЪР 1:0

1:0 Езе (24)

ЛОКОМОТИВ: Мартин Луков, Йосип Томашевич, Милош Петрович, Стивън Езе, Диниш Алмейда, Момчил Цветанов, Петър Витанов, Уирис Густаво, Георги Илиев, Димитър Илиев, Джордан Греъм (Илко Пиргов, Мустафа Абдулахи, Лукас Масоеро, Мустафа Абдулахи, Един Бахтич)

ХЕБЪР: Петър Дебърлиев, Томислав Папазов, Асен Георгиев, Божидар Васев, Цветелин Тонев, Янко АнгеловЯнко Ангелов, Георги Каракашев, Адриан Краев, Октай Хамдиев, Даниел Пехливанов, Веселин Марчев