Локомотив записа първа победа от началото на сезона в първенството. Тимът победи с 2:0 като гост Царско село. Лукас Салинс откри в 69-та минута, а в последните секунди Димитър Илиев от дузпа оформи крайния резултат.

Първото полувреме беше доста слабо и чистите голови положения липсваха.

В 33-та минута Локомотив извърши смяна като на мястото на Венсан Марсел се появи Парвиз Умарбаев.

В 52-та минута Илиев стреля, но Янко Георгиев успя да спаси.

В 64-та минута Петър Атанасов отправи удар, но Райдър спаси.

В 69-та минута Локомотив успя да открие резултата, Лукас Салинас получи топката на точката на дузпа, завъртя се и отбеляза за 0:1.

Малко по-късно Умарбаев можеше да удвои, но Георгиев спаси.

В 79-та минута Шопов стреля, но покрай вратата.

В 82-та минута Царско село остана с 10 човека, след като Христо Попадийн беше изгонен след втори жълт картон.

Във втората минута от добавеното време Сашо Александров фаулира в наказателното поле Димитър Илиев и Локомотив получи дузпа. Капитанът на "смърфовете" не сгреши и оформи крайното 0:2.

С победата Локомотив събра 6 точки и се отлепи от последното място. Тимът вече е 10-и, а Царско село е на 11-то място също с 6 точки.

Във вторник Локомотив ще гостува на Родопа в турнира за Купата, а следващата събота на "Лаутa" тимът е домакин на Ботев в Пловдивското дерби.

Царско село: Янко Георгиев, Христо Попадийн, Карлос Охене (Милан Йокич 57 мин.), Милчо Ангелов, Петър Атанасов (Божидар Томовски 88 мин.), Венцислав Василев, Александър Александров, Гаетан Коуку, Луи Нганиони, Никола Колев (Лукас Диас 74 мин.), Васил Шопов

Локомотив: Лукас Рейдър, Артур Крачун (Кристиан Гомис 47 мин.), Милош Петрович, Олексий Биков, Бирсент Карагарен, Петър Витанов  (Емил Янчев 63 мин.), Конър Руан (Йосип Томашевич 47 мин.), Лукас Салинас (Айвън Ангелов 88 мин.), Венсан Марсел (Парвиз Умарбаев 33 мин.), Димитър Илиев, Георги Минчев