Локомотив ще играе финал за Купата на България! Това официално стана факт, че след като черно-белите направиха 0:0 като гости на Септември и след 4:0 в първата среща на Лаута спечелиха полуфиналния двубой. Пловдивският тим ще разбере съперника си утре, когато ЦСКА посреща Ботев след 3:2 за канарчетата в първия мач. Локо за втори път ще спори за трофея след 2012 година, когао загуби от Лудогорец с 2:1. Изходът от този сблъсък изглеждаше предрешен още преди седмица, но отборът на Бруно Акрапович подходи максимално сериозно, без никакво подценяване. Домакините също се постараха да направят необходимото, особено след почивката да се получи сравнително качествен двубой, въпреки липсата на голяма интрига.

Мачът започна с минута мълчание в памет на легендата на ЦСКА Красимир Безински, който почина вчера. В началото Септември пропусна две отлични възможности. в 6-ата минута Владимир Николов изскочи сам срещу вратаря Мартин Луков, който обаче успя да спре топката с крака. Малко след това Илия Димитров пропусна да засече подаване на празна врата. До края на първото полувреме не се случи нищо интересно.

Малко след почивката Буна стреля с глава след корнер отдясно, но вратарят на домакините Галев успя да избие. Малко по-късно Аралица пробва далечен удар, но топката мина над гредата. В 70-ата минута пък Русев пробва силата на удара си отдалеч, но Луков спаси. След това капитанът на Локо Димитър Илиев пропусна две възможности, като при втората отправи красив параболичен удар, но Галев спаси. Влезлият за Септември Галчев опита късмета си от пряк свободен удар. В самия край Ожболт изведе Буна на идеална позиция, но нападателят стреля встрани от вратата.

Септември Сф - Локомотив Пд 0:0 (0:4 от първата среща)

Септември: В. Галев, Бенга, Г. Стоичков, Г. Русев, Д. Глишик, Д. Костадинов, Здр. Димитров, Ив. Тилев, Ил. Димитров, Вл. Николов, Ив. Арсов

Локомотив: Луков, Ас. Георгиев, Езе, М. Петрович, Банович, Я. Ангелов, Цветанов, Буна, Бахтич, Д. Илиев, Аралица

Съдия: Валентин Железов

Стадион: "Васил Левски", София