Левски разби Славия с 3:0 в най-старото столично дерби от 24-ия кръг на Първа лига, което бе белязано отново със съдийски неразбории. Станислав Костов откри още в 4-та минута, след като засече подаване на Кабрал отдясно. Последният овладя едно центриране на Мариани, което не бе изчистено от Гамаков, и опита удар, но се получи подаване успоредно на вратата, което Костов засече в мрежата. При тгози резултат белите искаха дузпа за спъване на Чунчуков от Нуно Рейеш, но такава по-скоро правилно не бе отсъдена. Жерсон Кабрал покачи на 2:0 с точен удар с левачката в 40-та минута. Давиде Мариани вкара гол красавеч в 55-та минута - със силен далечен шут, след който топката се удари в страничната греда и влетя в мрежата.

Треньорът на домакините Златомир Загорчич пък демонстративно напусна своето място и се прибра в съблекалнята в 59-ата минута, когато Станислав Тодоров отсъди 11-метров наказателен удар в полза за 26-кратните шампиони, пропуснат от Паулиньо. Третият пореден успех на "сините" остави тима на Георги Дерменджиев на пет точки от Лудогорец. Именно шампионите пристигат на "Георги Аспарухов" след седмица, когато ръководството на столичани очаква пълни трибуни.