Левски разгроми Черно море с 3:0 в София в мач с два отменени гола от поредния кръг на елитния ни футбоен шампионат. И трите попадения за сините паднаха преди почивката. Станислав Иванов откри в 21-та минута, Паулиньо удвои десет минути по-късно, а Найджъл Робърта фикриса класиката в 35-ата. Преди почивката паднаха и двете отменени попадения - на Жоржиньо в 10-ата поради фаул и  на Фахт Актау в 34-ата поради засада.   Гостите искаха и дузпа за игра с ръка на Райнов в края на първата част.

Пълните дебютанти за "моряците" - вратарят Милодраг Миятович и Фахт Актау подариха първото попадение, като не се представиха добре и при трите гола на "сините". Успехът доближи 26-кратните на точка от шампиона Лудогорец, който има 21 точки.

ЛЕВСКИ - ЧЕРНО МОРЕ 3:0

1:0 Иванов (21)

2:0 Паулиньо (31)

3:0 Робърта (35)

ЛЕВСКИ (4-2-3-1): Милан Миятович; Живко Миланов, Янис Каргас, Холмар Ейолфсон, Иван Горанов, Мартин Райнов, Кали Тиам, Станислав Иванов, Франко Мазурек, Паулиньо, Найджъл Робърта

Старши треньор: П. Хубчев

ЧЕРНО МОРЕ (4-2-3-1): Милодраг Миятович, Виктор Попов, Димитриос Хантакиас, Даниел Димов, Цветомир Панов, Фахт Актау, Патрик Андраде, Васил Панайотов, Жоржиньо, Мартин Минчев; Родриго Енрике

Старши треньор: И. Илиев