С два късни гола за 8 минути Левски победи Славия с 2:0 на стадиона в Овча Купел. Сините бяха по-добрият и по-класният отбор и заслужено се поздравиха с крайния успех. Грозна постъпка сътвориха феновете на гостите на почивката. Те започнаха да чупят седалки в знак на протест срещу боса на белите Венци Стефанов, който пусна билети от 20 лева за гостуващата агитка.

Още в 6-ата минута Левски пропусна да излезе напред в резултата. Райнов от чиста позиция стреля лошо с глава, като заби топката в земята, тя попадна у Робърта, който от малък ъгъл също с глава стреля в аут.  След това удар на Станислав Иванов мина над вратата. В 42-ата минута Райнов отново бе близо до гола. Той засече с глава центриране отдясно, като надскочи Гамаков, а Петков увисна и се блъсна в своя съотборник. Двамата паднаха на земята и реферът Драгомир Драганов отсъди нарушение.

След почивката Левски още повече засили натиска си и удари на Тиам и Мазурек минаха на сантиметри от целта. Постепенно мачът се изнерви, а в 67-ата минута Робърта пропусна нова възможност, след като бе изведен от Райнов. Така се стигна до 73-тата минута, когато резервата Нашименто копна топката и преодоля вратаря Георги Петков. В 81-та минута Станислав Иванов подпечата победата на Левски. Той тръгна от центъра, навърза няколко защитници със страхотен пробив и направи Петков за втори път безпомощен.

СЛАВИЯ - ЛЕВСКИ 0:2

0:1 Нашименто (73)

0:2 Иванов (81)

СЛАВИЯ (4-2-3-1): Георги Петков, Петър Патев, Милен Гамаков, Давид Муньос, Христо Поподаийн, Венцислав Бенгюзев, Емил Стоев, Славчо Шоколаров, Галин Иванов, Димитър Велковски, Калоян Кръстев.

Старши треньор: З. Загорчич

ЛЕВСКИ (4-2-3-1): Милан Миятович, Живко Миланов, Холмар Ейолфсон, Янис Каргас, Иван Горанов, Кали Тиам, Мартин Райнов, Станислав Иванов, Франко Мазурек, Паулиньо; Найджъл Робърта

Старши треньор: П. Хубчев

СЪДИЯ: Драгомир Драганов