Разпети петък се оказа лош ден за фаворитите в родния футболен шампионат, ако изобщо вече има такива. След като шампионът Лудогорец бе напълно надигра и загуби като гост на Черно море, Левски също трябваше да преглътне горчив хап. Сините се издъниха насред Герена и паднаха от Берое с 1:2. Това е четвърти пореден мач, в който отборът воден от Георги Дерменджиев остана без успех пред своите фенове. След 1:1 с Локомотив (Пловдив), 0:2 с Лудогорец, 1:1 с Ботев (Пловдив) и 1:2 от Берое. За първи път в историята нов треньор на тима не успява да спечели първите си четири поредни мача на "Герена".

Домакините можеха да поведат още в 3-ата минута, но Паулиньо удари напречната греда след удар от границата на наказателното поле. „Сините“ продължиха да бъдат по-активни, но пропуски направиха още Станислав Костов и Мариани. Футболистите на Георги Дерменджиев продължиха да играят по-активно и в началото на второто полувреме. Усилията им бяха възнаградени в 49-ата минута, когато Костов получи подаване от Станислав Иванов и откри резултата. Радостта на домакините трая кратко, тъй като три минути по-късно Охене изравни след шут от воле от границата на наказателното поле. В 68-ата минута пък в игра се появи голмайсторът на гостите Мартин Камбуров и играта им се оживи. При бърза контраатака в 77-ата минута Камбуров изведе в дълбочина Еуженио, който финтира Райнов и с удар от средна дистанция направи обрата пълен – 1:2.

ЛЕВСКИ - БЕРОЕ 1:2
1:0 Костов (49)
1:1 Охене (54)
1:2 Еуженио (77)

ЛЕВСКИ: Николай Михайлов, Живко Миланов, Мартин Райнов, Нуно Рейш, Иван Горанов, Кали Тиам, Илия Юруков, Давиде Мариани, Станислав Иванов, Паулиньо, Станислав Костов

БЕРОЕ: Душан Перниш, Иван Бандаловски, Ерол Алкан, Никита Баранов, Матеус Леони, Александър Цветков, Карлос Охене, Иван Минчев, Яя Меледже, Меска, Педро Еуженио

Стадион: “Георги Аспарухов”, София
Съдия: Стефан Апостолов