Левски загуби с 0:1 от лидера на втората бразилска дивизия Ред Бул в първата си предсезонна контрола. Мачът се игра пред около 50 български привърженици в австрийското градче Ангерберг, съобщава сайтът на сините. През първата част на двубоя Левски имаше преимущество през по-голямата част от времето, но бразилския тим се прибра на почивка с гол преднина. Първият удар по посока на вратите бе на сметката на „сините“ – в 10-та минута Юруков стреля от границата на наказателното поле, но топката премина встрани от левия стълб на вратата на Ред Бул. Десет минути по-късно Мариани влезе отляво в наказателното поле, шутира силно, но топката премина отново встрани от вратата на Деймисон.

Ред Бул откри резултата с първия си удар към вратата на „сините“. В 26-та минута Бруно Тубарао шутира силно от границата на наказателното поле и намери горния десен ъгъл на вратата на Левски. Само три минути по-късно Станислав Иванов се измъкна отдясно, влезе в наказателното поле и шутира, но вратарят на бразилците изби в корнер. До края на първата част играчите на Петър Хубчев се настаниха в половината на Ред Бул, но не успяха да стигнат до възможност за гол.

В началото на второто полувреме старши треньорът на Левски извърши две смени – голмайсторът на Първа професионална лига Станислав Костов замени Мартин Детелинов Петков, а Атанас Кабов влезе на мястото на Станислав Иванов. Играчите на Ред Бул пробваха на два пъти от далечна дистанция да застрашат Николай Михайлов, но вратарят на „сините“ отрази ударите им. В 61-та минута Миланов центрира отдясно, Костов овладя на гърди и продължи към Мариани, който обаче шутира встрани от целта.

В 71-та минута Юруков бе повален пред наказателното поле на „Ред Бул“, зад топката застана Живко Миланов, но ударът му премина на сантиметри от дясната сглобка на вратата на бразилците. Десет минути преди края на мача Деян Иванов замени Янис Каргас, а Ивайло Найденов влезе ня мястото на Атанас Кабов.

В 82-та минута нападател на бразилците излезе сам срещу Михайлов, но стражът демонстрира спокойствие и отрази удара му. Минута след това Франко Мазурек замени Илия Юруков.

В последната минута на срещата играчите на Петър Хубчев организираха много добра атака. Мазурек подаде от централния кръг наляво към Горанов, той центрира от самата аутлиния, топката стигна до Ивайло Найденов на далечната греда, той стреля с глава, но вратаря на Ред Бул спаси. Следващата контрола на Левски е на 25 юни срещу руския шампион Зенит. Мачът е от 19.00 часа и ще се играе в Куфщайн.

Левски: Николай Михайлов, 20. Живко Миланов, 19. Янис Каргас (77 – 39. Деян Иванов), 22. Нуно Рейш, 4. Иван Горанов, 23. Хали Тиам, 77. Илия Юруков (83 – 10. Франко Мазурек), 8. Давиде Мариани, 99. Станислав Иванов (51 – 93. Атанас Кабов) (79 – 6. Ивайло Найденов) 79. Мартин Д. Петков (49 – 29. Станислав Костов), 7. Паулиньо