Левски направи летящ старт в Лига Европа. Сините биха словашкия Ружомберок с 2:0 като гости и са почти сигурни за втория кръг. Отборът на Петър Хубчев бе с класа над съперниците си и спокойно ще чака реванша след седмица. Играчите на Левски диктуваха темпото почти през целия мач, играха с много движение и желание, действаха организирано в отбрана и бързо и опростено в атака. Дори след като поведоха с 2:0 напълно контролираха мача и владееха повече топката. Заради засади по един гол бе отменен и за двата отбора.

Без особени усилия Левски се справи с домакинския натиск в началото и поведе в 37-та минута с красив гол на Мариани, който засече с глава центриране на Живко Миланов отдясно. Малко след това Паулиньо проби през двама защитници и топката попадна у Тиам, който стреля над гредата от двайсетина метра. В 51-та минута сините вкараха втори гол и убиха интригата. Паулиньо получи дълъг пас, който не бе пресечен от защитник на Ружомберок, изскочи сам срещу вратаря, преодоля го и прати топката в опразнената врата. Към края на срещата двата тима пропуснаха по едно положение. Най-напред Мариани пропусна от удобна позиция, след това Хашек от домакините стреля над гредата след центриране отляво. Това бе първа победа за Левски като гост в евротурнирите от 9 години насам.

РУЖОМБЕРОК - ЛЕВСКИ 0:2
0:1 Мариани (37)
0:2 Паулиньо (51)
РУЖОМБЕРОК: Иван Крайчирик, Матей Чурма, Ян Масло, Михал Йонек, Александер Мойжиш, Тихомир Костадинов, Далибор Такач, Адам Бренкус, Кристи Косе, Петер Гал-Андрежли, Стефан Герец

ЛЕВСКИ: Милан Миятович, Живко Миланов, Янис Каргас, Нуно Рейш, Иван Горанов, Кали Тиам, Мартин Райнов, Илия Юруков, Давиде Мариани,Станислав Иванов, Паулиньо

Съдия: Петри Вилянен (Финландия)
Стадион: "Под Чебратьом"