Берое разби Левски с 3:1 на Герена в мач от 5-ия кръг на efbet Лига, като записа четвърта поредна победа над 26-кратните шампиони в елита на България. В герой на мача отново се превърна неостаряващият Мартин Камбуров. Легендата на Локомотив Пд се появи на терена в 51-ата минута при аванс на гостите след гол на Педро Еуженио (39), а 16 минути по-късно вече беше реализирал своя 19-и и 20-и гол във вратата на Левски. С това постижение не може да се похвали нито един футболист в историята на българския футбол.

Аржентинският халф на сините Франко Мазурек вкара първото си попадение за клуба в 75-ата минута, което се оказа единствено за тима му. Това бе първо поражение на Левски под ръководството на Петър Хубчев в елита. Мачът беше прекъснат с 24 минути в началото на първата част, тъй като осветлението на "Герена" изгасна. Берое показа, че е по-добрият и по-обиграният отбор, докато сините отново поставиха много въпросителни относно класата си пред своя наставник Петър Хубчев.