Левски загуби като гост на кипърския АЕК Ларнака с 0:3 в първи мач от втория предварителен кръг на Лига Европа. Така сините останаха с много малки шансове да продължат напред. Цяло второ полувреме те играха с 10 души, след като Живко Миланов бе изгонен в края на първото. Червеният картон обаче беше пресилен. В последната минута на първата част Миланов запази една топката, която излезе в аут, а в гръб беше ударен от Касес, с който размениха остри реплики. Буквално секунди преди края на първата част опитният играч на Левски се засили силно към противника, но в последния момент се предпази да не го удари. Касес обаче извика силно, симулира и се хвърли на терена. Реферът Тиаго Мартинш отиде да види легналия футболист, след което се засили към Миланов и му показа втори жълт и съответно червен картон.

След почивката АЕК се възползва от численото си превъзходство и вкара три безответни гола в рамките на 12 минути. В 66-ата Яну се разписа за 1:0 в полза на АЕК. Четири минути по-късно Руис наказа грешка на българската отбрана и удвои преднината на АЕК. В 75-ата минута на срещата Хевел направи резултата класически 3:0 в полза на домакините. Преди мача пък фенове на Левски влязоха в стълкновение със стюардите, но страстите бяха потушени.

АЕК - ЛЕВСКИ 3:0

1:0 Джиану (66)