Парагвай продължи черната серия на България, след като победи с 1:0 в контролата на тъжно празния национален стадион "Васил Левски". Вече 12 мача националите не познават вкуса на победата, като последния успех датира от октомври 2018 - 2:1 срещу Кипър. Гостите бяха по-добрият отбор, пропуснаха повече възможности и напълно заслужено спечелиха. Нашите се опитваха да движат повече топката в средата на терена, но в нападение бяха беззъби. Защитниците пък отваряха огромни пробойни, с които превърнаха в герой на мача дебютантът на вратата Георги Георгиев. Това бе първа среща на селекционсера Георги Дерменджиев начело на тима. В неделя от 19 часа посрещаме Чехия в последната ни европейска квалификация, която е без значение за нас.

Първата опасност беше пред българската врата в 16-ата минута, когато Вийясанти стреля с глава, но покрай вратата на Георгиев. Тимът на Дерменджиев отвърна с отлична контра в 23-ата минута започната от Вандерсон, минала през Неделев, след което извеждащото подаване на Вандерсон към Попов беше дълго и вратарят Силва спаси. В 60-ата минута Алмирон матира Георгиев със страхотен шут с левачката от двайсетина метра. България можеше веднага да изравни, но капитанът Ивелин Попов пропусна, стреляйки лошо след подаване на Вандерсон. В самия край на мача и Краев изпусна от добра позиция. България не се разписа в трети пореден мач, като има само един отбелязан гол от дузпа в последните пет двубоя. В тях нашите са допуснали 14 попадения, което допълва тъжната статистика.

БЪЛГАРИЯ - ПАРАГАВАЙ 0:1

0:1 Алмирон (60)

БЪЛГАРИЯ: Георги Георгиев, Страхил Попов (83-Виктор Попов), Георги Терзиев (63-Кристиян Димитров), Божидар Чорбаджийски, Иван Горанов, Кристиян Малинов, Георги Костадинов (80-Александър Цветков), Тодор Неделев (46-Божидар Краев), Ивелин Попов, Марселиньо (46-Кирил Десподов), Вандерсон (69-Галин Иванов)

ПАРАГВАЙ: Антони Силва, Хорхе Морейра, Фабиан Балбуена, Густаво Гомес, Блас Риверос, Хорхе Морел, Рамон Мартинес (58-Мичел Санчес), Матиас Виласанти, Мигел Алмирон (87-Матиас Рохас), Дарио Лескано, Анхел Ромеро (70-Лоренсо Мелгарехо)

Стадион: “Васил Левски”, София
Съдия: Фабио Верисимо (Португалия)