България стигна само до точка при гостуването си на Косово в европейска квалификация в Прищина. Мачът завърши 1:1, като нашите поведоха преди почивката, но допуснаха изравняване през втората част. Трикольорите изиграха втори пореден неубедителен мач, в който косовари създадоха по-чистите положения. Българите така и не успяха да намерят противодействие на агресията на домакините, а в нападение не сътвориха почти нищо.

България поведе в 39-та минута, когато Неделев центрира отлично от корнер отляво и защитникът Васил Божиков засече с глава топката в мрежата. Преди това домакините пропуснаха две отлични възможности. След отлична акция Рашица бе изведен на голова позиция, преодоля Михайлов и стреля, но притичалият Антон Недялков изби пред голлинията. Малко преди гола Зенели стреля силно от двайсетина метра, но Михайлов бе отлично пласиран и изби. След попадението на българите отново Рашица имаше възможност да вкара, но ударът му отблизо бе отразен от Михайлов. Междувременно голова атака на Симеон Славчев бе спряна със спорна засада. Преди почивката косовари на моменти прекаляваха с грубостите, а нашите трудно стигаха до голови положения.

В началото на втората част домакините отново натиснаха и стигнаха до изравнителен гол. Той падна в 60-та минута, когато Ценели проби през центъра, използва грешка на Бодуров и с отмерен шут от 25 метра изненада Михайлов. Българите продължаваха да изпитват затруднения от агресивната и нахъсана игра на съперниците, а в атака им липсваха мощ, идеи и разнообразие. В края домакините натиснаха още и можеха да стигнат и до победата, но шут на Зенели от фаул профуча край гредата, а Михайлов отново спаси удар на Рашица.

КОСОВО - БЪЛГАРИЯ 1:1

0:1 Божиков (39)

1:1 Зенели (60)

КОСОВО (4-2-3-1): Мурич; Войвода, Рахмани, Алити, Целина (58-Халими); Шала (59-Жегрова), Х, Крезиу; Рашица, Кололи (79-Пачарада), Зенели; Мурики

Селекционер: Б. Шаланд

БЪЛГАРИЯ (4-2-3-1): Николай Михайлов, Страхил Попов, Николай Бодуров, Васил Божиков, Антон Недялков; Симеон Славчев, Георги Костадинов (80-Валентин Антов); Тодор Неделев, Ивелин Попов, Кристиян Малинов (72-Мартин Минчев); Спас Делев (68-Петър Занев)

Селекционер: П. Хубчев

Жълти картони: Недялков, Славчев, Попов, Попов, Антов, Войвода, Крезиу