Дочакахме българска победа! Националите биха Чехия с 1:0 пред празните трибуни на националния стадион "Васил Левски" и записаха първи успех след повече от година. Последният бе през октомври 2018 година - 2:1 срещу Кипър. Мачът бе последен от квалификационната кампания за европейското, като чехите вече си бяха осигурили класиране, а нашите чакат плейофите в Лигата на нациите през март, за да се опитат да спечелят място на Евро 2020. Играта на отбора на Георги Дерменджиев и този път вървеше трудно, чехите повече владееха топката, създадоха повече възможности, но все пак нашите показаха желание и напълно заслужено стигнаха до трите точки.

Още преди почивката трикольорите пропуснаха добри възможности. В 7-та минута играещият последния си мач за националния отбор капитан Ивелин Попов бе изведен зад защита, остави топката на Десподов, но нападателят на Щурм Грац сгреши в опита си да върне на Попов. В 30-та минута Попов отново бе изведен зад отбраната, но се засуети и не отигра по най-добрия начин.

В 56-ата минута България поведе. Десподов ц-ентрира отлично от пряк свободен удар отдясно и връхлитащият Васил Божиков с глава прониза мрежата. След гола ташите заиграха по-спокойно и разкрепостено. Костадинов едва не вкара втори гол, след като Ивелин Попов му свали една топка с глава и нападателят стреля отблизо, но над гредата. Чехите пропуснаха доста възможности, особено към края, а както и в контролата с Парагвай, вратарят Георги Георгиев показа, че определено има място в този отбор.

БЪЛГАРИЯ - ЧЕХИЯ 1:0

1:0 Божиков (56)

БЪЛГАРИЯ: Георги Георгиев, Страхил Попов, Георги Терзиев, Васил Божиков, Петър Занев, Георги Костадинов, Кристиян Малинов, Ивелин Попов, Вандерсон, Кирил Десподов, Марселиньо

ЧЕХИЯ: 16. Коларж, 2. Кадержабек, 3. Челустка, 8. Дарида, 9. Ондрашек, 13. Шевчик, 14. Янкто, 15. Соучек, 17. Кудела, 18. Боржил, 21. Крал

Стадион: “Васил Левски”, София

Съдия: Сергей Карасьов (Русия)