Младежкият национален отбор по футбол на България загуби гостуването си на Германия с 1:2 в двубой от група D на квалификациите за Евро 2025.

В Регенсбург Максимилиан Байер откри резултата в началото на срещата, България изравни благодарение на Никола Илиев, а решаващото попадение за домакините дойде от Нил Волтемаде.

Срещата започна с натиск на Германия, който доведе до гол в българската врата в 10-ата минута след като Максимилиан Байер реализира с глава.

Постепенно "лъвовете" изравниха играта и малко преди края на първото полувреме отлична българска комбинация изведе Никола Илиев, който от малък ъгъл вкара гол във втори пореден мач срещу Маншафта.

В 66-ата минута при разбъркване в наказателното поле бе отсъдена дузпа за домакините след нарушение на Борислав Рупанов. Повторенията не убедиха дали въобще е имало контакт с противниковия играч. Така или иначе Ник Волтемаде застана зад бялата точка и оформи крайното 2:1.

Квалификациите за България U21 завършват на 15 октомври срещу Израел на неутрален терен в Гьор, Унгария. "Лъвовете" още миналия месец загубиха шансове за класиране.

България U21: 12. Дамян Христов (К), 4. Мартин Георгиев, 18. Атанас Чернев, 5. Велко Йеленкович, 16. Димитър Папазов, 6. Емил Ценов, 20. Кристиян Стоянов (74' - 3. Емануел Мирчев), 8. Станислав Шопов (88' - 22. Антоан Стоянов), 10. Никола Илиев (84' - 17. Мартин Сораков), 11. Марин Петков (88' - 7. Роберто Райчев), 13. Борислав Рупанов (74' - 9. Борислав Станков)