Марица се завърна на победния път след четири поредни мача без победа във Втора лига. Маричани победиха като гост с 3:1 Добруджа в Добрич.

В 8-та минута Станислав Маламов откри за пловдивчани, но 22-а Георги Иванов си отбеляза автогол и резултатът беше изравнен.

В 60-та минута Веселин Марчев успя да отново да изведе Марица напред в резултата.

В 67-та минута голмайсторът на тима Мариян Тонев вкара от дузпа и оформи крайното 3:1.

С победата маричани събраха 17 точки и са на седма позиция. Добруджа е на 17-о с осем.

В четвъртък Марица ще приеме Славия в среща от 1/16 финалите за Купата, а мачът съвпада със седмицата, в която тимът ще отбележи своята 100-годишнина.

Марица: Илия Николов, Георги Иванов, Димитър Аврамов, Симеон Вешев, Илиян Йорданов, Мартин Газиев, Янко Ангелов, Веселин Марчев, Станислав Маламов, Валери Домовчийски, Мариян Тонев

Добруджа: Димитър Илиев, Иван Иванов, Мирослав Начев, Ахмед Адемов, Ивайло Минчев, Kристиян Бешев, Денислав Станчев, Мартин Максимов, Рангел Абушев, Уелингтон Брито да Силва, Данаил Димов