Марица загуби от Славия с 1:3 у дома в домакинството си от 1/16 финалите в турнира за Купата на България. Марчев откри след страхотен гол в 38-та минута, но с голове на Дост, Макрилос и Вълчев от дузпа Славия стигна до пълен обрат и продължава към осминафиналите в турнира.

В 3-та минута удар на Иван Минчев беше уловен от Илия Николов.

В 17-та минута Маламов центрира в наказателното поле, а Веселин Марчев стреля с глава, но Вуцов спаси, а след това Домовчийски стреля, но над вратата.

В 19-та минута Радослав Кирилов излезе сам срещу Николов и го преодоля, но не успя да вкара на опразнената врата.

В 25-та минута Емил Виячки засече с глава центрира от фаул и реализира, но голът беше отменен.

В 35-та минута Мартин Газиев стреля, но над вратата.

В 37-та минута Минчев изведе Кирилов сам срещу Николов, но вратарят на Марица успя да спаси удара му.

В 38-та минута Марица откри резултата, след Веселин Марчев проби и с хубав изстрел от границата на пеналта не остави шансове на Вуцов за 1:0.

В 41-та минута Борис Димитров стреля с глава, но покрай вратата.

В 49-та минута Тони Тасев проби пусна по тревата към Ерол Дост, който отблизо успя да засече и изравни резултата.

В 58-та минута Ерол Дост центрира в наказателното поле, а влезлият само преди секунди Питър Макрилос отбеляза за пълен обрат - 1:2.

В 79-та минута удар на Тони Тасев беше избит от голлинията от Георги Иванов.

В последните секунди Славия получи дузпа за нарушение срещу Питър Макрилос. Георги Вълчев превърна наказателния удар в гол за крайното 1:3.

Така Марица отпадна от турнира, а в неделя тимът ще отбележи 100-годишния си юбилей с шоу, в което ще участва и легендата Христо Стоичков.

Марица: Илия Николов, Ангел Грънчов, Георги Иванов, Симеон Вешев (Георги Георгиев 84 мин.), Илиян Йорданов (Йордан Пейчинов 57 мин.), Мартин Газиев (Александър Праматаров 84 мин.), Янко Ангелов, Веселин Марчев, Станислав Маламов (Сами Мехмедов 70 мин.), Валери Домовчийски, Мариян Тонев

Славия: Светослав Вуцов, Ертан Томбак, Андреа Христов, Емил Виячки, Димитър Стоянов, Ерол Дост, Кемело Нгуена, Тони Тасев (Георги Вълчев 85 мин.), Иван Минчев (Питър Макрилос 57 мин.), Радослав Димитров (Мартин Атанасов 90 + 2 мин.), Борис Димитров