Селекционерът на Германия Йоахим Льов призна, че пловдивският рефер Георги Кабаков правилно е изгонил Емре Джан още в началото на мача в Естония от европейските квалификации. Въпреки че от 14-ата минута Бундестимът игра с 10 души, спечели с 3:0 с три попадения след почивката. Кабаков изгони Джан с директен червен картон, тъй като германският национал препъна откъсващ се сам срещу вратаря играч на домакините.

Това нямаше как да бъде жълт картон и съдията правилно изгони Джан. Ние трябваше да се прегрупираме след него и отборът се справи наистина добре със задачата. Не допуснахме гол, а отбелязахме три. Седмицата не беше лесна за нас с всички тези контузии на основни играчи, но важното е, че останахме спокойни, вкарахме и сега сме доволни, каза Льов след срещата.