Лудогорец отпадна в плейофа за групите на Шампионската лига. Българският спечели с 2:1 реванша срещу Малмьо, но отпадна след загуба в първия мач с 0:2. Един гол раздели българския шампион от продължения.

Мачът започна вихрено за Лудогорец, който успя да открие резултат в 10-та минута. Кирил Десподов центрира от корнер, а Антон Недялков първоначално не успя да играе добре с топката, но след това отправи удар от границата на вратарското поле за 1:0.

В 15-та минута Сьорен Рикс изравни резултата, но след намеса на ВАР голът беше отменен заради засада.

В 31-та минута Каули се контузи и беше заменен принудително от Доминик Янков.

В 42-та минута след чудесно изпълнение директно от пряк свободен удар Бирманчевич реализира и изравни резултата.

Лудогорец стигна до нов гол в 60-та минута, след като тимът получи дузпа за игра с ръка на Чолак. Пиерос Сотириу превърна дузпата в попадение - 2:1.

Тимът опита да стигне до трети гол и да вкара мача в продължение, но не успя да стигне до така важния гол.

Така Лудогорец ще играе в групите на Лига Европа, а Малмьо продължава в групите на Шампионската лига.