Дубълът на Локомотив спечели с 2:1 срещу дубъла на Ботев в дербито на вторите отбори в 9-ия кръг от Югоизточната Трета лига. Самият двубой предложи доста интересни неща. Първо Ботев откри след феноменален гол от центъра на Костадин Татаров в 8-та минута, а Локомотив изравни с хубаво попадение на Божидар Костадинов в 40-та минута, а в последните секунди на добавеното време. Дербито завърши с цели 4 червени картона - три за Ботев - и един за Локомотив. Първо Тодор Нейчев беше изгонен от Локомотив, а от Ботев мачът не завършиха - Димитър Папазов, Ивайло Видев и Атанас Йорданов. Двубоят се игра пред близо 500 души на клубната база в Коматево "Никола Щерев - Старика".

В началото имаше напрежение между играчите на двата отбора след фаул на играч на Ботев, но всичко завърши с два жълти картона.

В 8-та минута Ботев откри чрез феноменален гол от центъра. Изчистена топка от Локомотив беше посрещната директно от Костадин Татаров, който от центъра изненада вратаря на Локомотив за 1:0.

Никола Гелин отправи опасен, който премина покрай вратата.

Последва неточен удар на Димитър Папазов.

В 28-та минута Тони Лесов отправи удар, който премина над вратата.

В 32-та минута Мартин Хайдаров стреля, но право в Панев.

В 33-та минута Тодор Нейчев получи втори жълт картон и Локо остана с 10 човека.

В 40-та минута Локомотив изравни, след като Божидар Костадинов отправи много техничен удар и не остави шансове на Панев за 1:1.

В 45-та минута Тони Лесев се контузи и беше заменен принудително от Иван Узунов.

В края на полувремето Васил Църцев стреля, но покрай вратата.

В 63-та минута Иван Узунов стреля, но право в Панев.

След това и Ботев остана с 10 човека, след като за втори жълт картон получи Димитър Папазов.

В 70-та минута Иван Узунов отправи точен удар, но той беше спасен от Панев.

Ботев остана с 9 човека, след като Ивайло Видев фаулира Иван Узунов и съдията Владимир Вълков показа трети червен картон и отсъди фаул в близост до пеналта на Ботев.

След изпълнението на фаула играч на Локомотив отправи хубав изстрел, а Панев успя да избие топката в страничната греда.

В 84-та минута Атанас Йорданов получи директен червен картон за фаул срещу играч на Локомотив и така Ботев остава с 8 човека. Съдията Владимир Вълков даде четвърти червен картон.

В първата минута от добавеното време Панев отрази удар, който отиде при Виан Станков, който стреля, но покрай вратата, но в ситуацията беше отсъдена и дузпа.

Малко след това Мартин Хайдаров удари греда.

В последните секунди на добавеното време Виан Станков донесе победата на Локо 2, след като се възползва по най-добрия начин след разбъркване в наказателното поле на Ботев и вкара за крайното - 1:2.

Със загубата Ботев 2 е на 15-то място с 10 точки, а Локомотив е шести с 16 точки.

В неделя дубълът на Ботев ще гостува на Димитровград, а Локо 2 е домакин на Атлетик Куклен.

Ботев 2: Мартин Панев, Костадин Татаров, Димитър Папазов, Георги Кущинаров (Габриел Златанов 59 мин.), Ивайло Видев, Емил Найденов, Даниел Гичев (Атанас Йорданов 59 мин.), Андрей Цой (Мартин Ситев 59 мин.), Иво Казаков, Добромир Павлов, Николa Гелин (Петър Иванов 73 мин.)

Локомотив 2: Даниел Амбарцумян (Христиан Божков 46 мин.), Борислав Дончев (Александър Георгиев 73 мин.), Видол Сейменски, Тодор Нейчев, Пламен Петров, Мартин Хайдаров, Иван Арамазов (Виан Станков 84 мин.), Тони Лесов (Иван Узунов 45 мин.), Божидар Костадинов, Станимир Празов (Мерт Салим 85 мин.), Васил Църцев