Героят от САЩ Цанко Цветанов се изказа култово за играта на националите при разгромната загуба от Англия с 0:6 в София. На въпрос на интервюиращия го на почивката дали през втората част трябва да паркираме автобуса, за да не получим повече от 4-те гола през първото полувреме, бившият ляв защитник на националния отбор отвърна: Дори и да го паркираме - вратите и прозорците му са широко отворени. Друг герой от САЩ 94 - Бончо Генчев, играл на времето в Ипсуич, пък буквално избухна на почивката на мача и нарече националите "бездушници": Не разбирам какво е това нещо! Какво е това бездушие! Това са едни бездушници! Какво са се стъписали толкова срещу тези англичани, заяви ядосано бившият нападател на Етър, Ипсуич и ЦСКА.

Бившият голмайстор на Манчестър Юн Димитър Бербатов пък посочи основните причини за унизителната ни загуба. Беше очевидно, че разликата е много голяма. Превъзхождат ни чисто генетично. Англия е нация с по-добри футболисти - вижте им спринтовете, движението, начинът, по който подават топката. Показахме прекалено голямо уважение от първите минути. Нормално е да го имаш, но това беше прекалено. Директно им казахме - Елате ни вкарайте! Въпросът какво трябва да се оправи в българския футбол трябва да бъде зададен на отговорните фактори. Днес разликата беше от земята до небето. Не мога да си позволя да давам оценка на Красимир Балъков. Като стана треньор - тогава. И по-слаби отбори са се класирали на големи форуми. Въпросът е дали ще бъдем готови. Тази загуба трябва да се забрави възможно най-бързо. Футболистите няма да спят цяла нощ. Това си е унижение, коментира Бербатов.