Женският национален отбор по футбол на България загуби с 1:4 домакинството си на Сърбия в поредна среща от световните квалификации. Мачът се игра на стадион "Локомотив" в Пловдив, където домакинстват националките.

В 20-та минута Милица Миятович откри резултата, а 33-та Венса Милошевич удвои. В 45-та минута Йована Дамянович вкара и трети гол за сръбкините.

В 49-та минута Ивана Найденова намали резултата, а в самия край на двубоя Йована Дамянович оформи крайното 1:4.

България е на петото място без спечелена точка, а Сърбия е на трета позиция с 9. Лидер е Германия с 15 точки, а Португалия е на второто място с 13.

Следващият мач на България е на 7 април - домакинство на Турция отново на "Лаута".

България: Роксана Шахънска, Николета Бойчева, Яница Иванова, Моника Ръжгева (Яна Динева 60 мин.), Нора Димитрова, Лора Петрова, Димитра Иванова, Полина Ръсина (Биляна Пенчева 46 мин.), Йоана Станкова (Гергана Илийчева 77 мин.), Юлияна Александрова (Евдокия Попадинова 67 мин.), Ивана Найденова (Вероника Гоцева 77 мин.)