Марица победи с 2:0 един от лидерите във Втора лига Етър при домакинството си от 17-ия кръг в елита. Така маричани победиха още един от лидерите във второто ниво на българския футбол, след като се справиха и с Хебър с 3:1. Голмайсторът на домакините Мариян Тонев откри в 18-та минута, а в 82-та минута Милен Танчев с уникален гол директно от центъра матира гостите за крайното 2:0.

В 8-та минута удар на Кнежевич премина покрай вратата.

Малко по-късно последва удар от пряк свободен удар на Домовчийски, но Господинов спаси.

В 15-та минута пред Домовчийски се откри много добра възможност, но от 5 метра той прати топката покрай вратата.

В 18-та минута Марица откри, след като Домовчийски се опита да изведе Тонев, Дичев не успя да изчисти топката, което позволи на голмайсторът на домакините Мариян Тонев с техничен удар да преодолее Господинов за 1:0.

В 35-та минута Марица остана с човек по-малко, след като Георги Иванов фаулира откъсващия се сам срещу Илия Николов Даниел Младенов на границата на пеналта. Иванов беше изгонен с директен червен картон, а Фемия отправи опасен удар от фаула, но Николов направи страхотно спасяване.

В 53-та минута удар на Фемия беше спасен от Николов.

В 82-та минута Марица вкара страхотен гол. Резервата Милен Танчев видя, че Анатоли Гсоподинов е излязъл по-напред и директно от центъра успя да го прехвърли. Танчев вкара подобно попадение и срещу Хебър, но сега разстоянието беше доста по-голямо - 2:0.

С успеха Марица събра 27 точки и е шести, а Етър е втори с 37 точки.

За маричани предстои пауза заради националните отбори. Следващият мач на тима ще бъде на 16 октомври домакинство на Левски Лом.

Марица: Илия Николов, Георги Иванов, Димитър Аврамов, Симеон Вешев, Янко Ангелов, Веселин Марчев (Теодор Фърков 88 мин.), Александър Праматаров (Йордан Пейчинов 45 мин.), Валери Домовчийски (Милен Танчев 72 мин.), Мартин Газиев, Мариян Тонев, Айкут Янъков (Илиян Йорданов 72 мин.)

Етър: Анатоли Господинов, Даниел Младенов, Здравко Илиев, Ивей Натаниел (Христо Христов 59 мин.), Кольо Станев, Ловре Кнежевич, Мариян Иванов, Мартин Петков (Атанас Кръстев 45 мин.), Николай Дичев (Яни Пехливанов 45 мин.), Николас Фемия, Радослав Апостолов