Черна гора поведе на България с 1:0 в първата европейска квалификация на националния стадион Васил Левски. В 50-ата минута Стефан Мутоша получи една топка в дълбочина отляво, навърза двама наши защитници и с точен удар покрай вратаря Михайлов в далечния ъгъл откри резултата. Тревожното е, че само 7000 зрители подкрепяха нашите, докато на дербито Левски – ЦСКА имаше двойно повече.

Първото полувреме не впечатли. Нашите бяха по-активни, пресираха дълбоко в половината на гостите и играха с хъс, но желанието бе повече от възможностите. В началото Тодор Неделев имаше две добри ситуации, но ударите му не можаха да затруднят вратаря и защитата на Берна гора. След това и Спас Делев овладя добре една висока топка, но стреля над гредата. Най-чистата ситуация за гол преди почивката бе за гостите. В 18-та минута след поредица от рикошети Мирко Иванович се озова сам срещу Михайлов, който с крак изби удара му в корнер.

България (4-2-3-1): Николай Михайлов – Страхил Попов, Николай Бодуров, Васил Божиков, Петър Занев – Георги Костадинов, Ивайло Чочев – Спас Делев, Тодор Неделев, Галин Иванов - Ивелин Попов /к/

Селекционер: Петър Хубчев

Черна гора: (4-2-3-1): Даниел Петкович – Филип Стойкович, Жарко Томашевич, Марко Симич, Адам Марушич - Никола Вукчевич, Мирко Иванич – Марко Вешович, Стефан Мугоша, Марко Янкович, Фатос Бечирай.

Селекционер: Любиша Тумбакович

Съдия: Руди Буке (Франция)

Стадион: "Васил Левски" (София)