Дублиращият отбор на Ботев (Пловдив) изигра безобразен мач и завърши наравно 0:0 с Добруджа. Срещата от 21-ия кръг на Втора лига се изигра на "Футболен комплекс Ботев 1912".

"Канарчетата" не демонстрираха желание за победа и могат да се радват, че гостите не си тръгнаха с трите точки. По този начин "жълто-черните" останаха близо до зоната на изпадащите, където е тимът на Добруджа.

Още през първата част гостите бяха по-дейният отбор и на няколко пъти стигаха до добри ситуации. Почти всички положения бяха след контраатаки, което видимо затрудняваше "канарчетата".

След почивката шансовете за тимът от Добрич бяха прекалено много, като само прекрасните изяви на Християн Славков запазиха равенството. В 50-ата минута удар на Станчев от чиста позиция мина над вратата.

8 минути по-късно Никола Гелин получи в наказателното поле, завъртя се и стреля, но в тялото на бранител. В заключителните 20 минути гостите имаха тотален превес, а "канарчетата" бяха зрители на случващото се на терена.

В 72-ата минута дълга топка мина зад отбраната на Ботев и нападател отправи силен удар, а Славков се намеси отлично и изби. 4 минути по-късно, след контраатака, двама нападатели на гостите останаха сами срещу бранител в наказателното поле, но виолетовите се забавиха и ударът се отклони от защитник.

Най-фрапантните пропуски бяха в 79-ата минута. Първо след центриране отдясно топката се отклони в гредата на вратата на Ботев, след което последваха два удара отблизо, като само феноменалните реакции на Славков запазиха нулевото равенство.

В следващия кръг, който е последен за 2021 година, Ботев гостува на Левски (Лом). В класирането "канарчетата" са на 12-то място, но само на три точки от зоната на изпадащите.

Ботев 2: Християн Славков, Димитър Балинов, Атанас Чернев, Станислав Работов (Мартин Христов 51 мин.), Мите Цикарски (Стефан Попов 71 мин.), Филип Филипов, Димитър Пройчев, Петър Вуцов, Благовест Данчев, Иван Василев (Юсейн Касов 71 мин.), Георги Трифонов (Никола Гелин 51 мин.)

Добруджа: Димитър Илиев, Иван Иванов, Kристиян Бешев, Мирослав Начев, Ивайло Минчев, Ахмед Адемов, Денислав Станчев, Мартин Максимов, Адриян Димитров, Том (Драгош Фирцулеску 33 мин.), Стефан Митев