Дубълът на Ботев продължава да няма победа от началото на сезона във Втора лига, а тимът записа и най-тежката си загуба от началото на сезона. Тимът загуби с 0:5 от Дунав в Русе.

Мартин Костадинов откри в 27-та минута, а Мирослав Будинов в 65-та удвои. Йордан Димитров от дузпа направи резултата класически, а в 78-та минута отново Будинов вкара за 4:0, а крайното оформи Диян Димов в 80-та минута.

Ботев 2 на последното място с едва две точки, а Дунав е на 10-то място с 11 точки.

Следващата събота Ботев 2 е домакин на Марица в пловдивското дерби във Втора лига.

Дунав: Винченцо Ангелов, Мaртин Костадинов, Стоян Предев, Георги Вълчев, Димитър Тодоров, Диян Димов, Никола Колев, Юго Комано, Джан Хасан, Йордан Димитров, Мирослав Будинов

Ботев 2: Християн Славков, Костадин Татаров, Мирослав Георгиев, Мартин Христов, Хуго Аззи, Димитър Балинов, Лъчезар Балтанов, Точукву Ннади, Бисер Бонев, Юсеин Касов, Самюел Акере