Ботев отпадна още на 1/16 финалите за Купата на България, след като загуби с 0:1 гостуването си на Етър във Велико Търново. "Канарчетата" бяха сериозни ощетени, след като чист гол на Па Конате беше отменен, а червен картон за вратаря на Етър Господинов беше спестен за игра с ръка извън наказателното поле.

За Ботев официален дебют направиха най-новите попълнения на тима Джеймс Ето'о и Петър Вуцов.

В 6-та минута Младенов излезе сам срещу Ханкич, но вратарят на Ботев улови.

В 9-та минута Младенов опита задна ножица, която премина опасно покрай вратата на Ханкич.

В 24-та минута Маркиньос беше изведен добре и стреля, но Господинов спаси, а в ситуацията беше отсъдена и засада.

По-късно бразилецът беше изведен сам срещу Господинов, но атаката беше спряна, след за нарушение в атака на бразилеца.

В 49-та минута слаб удар на Маркиньос беше уловен от Господинов.

В 57-та минута Па Конате засече центриране и отбеляза, но голът беше отменен заради засада. При повторенията се видя, че бранителят на Ботев не е бил в засада и голът трябваше да бъде засечен.

В 72-та минута удар Фемия премина покрай вратата.

В 81-та минута съдията направи още една грешка, след като вратаря Анатоли Господинов излезе извън наказателното си поле и игра с ръка, нно съдиите не видяха това.

Във втората минута от първото продължение Кольо Станев проби подаде към Даниел Младенов, който от точката на дузпата откри резултата.

В последните секунди на първото продължение Мариян Иванов получи втори жълт картон и беше изгонен и така Етър доигра двубоя с 10 човека.

До края на редовното време така и не се стигна до гол и мачът влезе в продължение.

В 108-а минтуa центриране на Рабей стигна до Па Конате, но бранителят не успя да намери добре топката и кълбото премина покрай вратата.

В последните секунди на двубоя Работов опита удар над вратата, но ударът му премина над вратата.

Така Ботев отпадна още в първия редовен кръг на турнира.

В събота, от 16:15ч. Ботев гостува на "Лаута" на Локомотив в Пловдивското дерби.

Етър: Анатоли Господинов, Атанас Кръстев, Даниел Младенов, Кольо Станев, Ловре Кнежевич, Мариян Иванов, Николай Дичев, Мартин Петков, Николай Янков (Яни Пехливанов 82 мин.), Николас Фемия, Христо Марков (Здраво Илиев 67 мин.)

Ботев: Хидайет Ханкич, Маркиньос, Емануел Току, Антоан Бароан (Пламен Цончев 113 мин.), Реда Рабей, Кевин Янсон, Станислав Работов, Атанас Чернев (Петър Вуцов 78 мин.), Филип Филипов, Димитър Пройчев (Па Конате 46 мин.), Джеймс Ето'о (Иван Василев 65 мин.)