Ботев продължи великолепната си серия и записа нова хубава победа – този път за Купта на България. В мач от осминафиналите канарчетата изпързаляха Славия с 2:1 на силно заснежения терен на стадиона в Овча Купел при непрестанен снеговалеж и се класираха за четвъртфиналите. Канарчетата изковаха победата си с два гола на Тодор Неделев преди почивката, когато демонстрираха класа, въпреки тежките условия за игра.

Двубоят започна по най-добрия възможен начин за Ботев, който откри още в 3-тата минута. Костадин Ничев изведе Марино отляво, защитникът овладя топката и центрира към дузпата, където Неделев т точен удар опъна мрежата. В 13-ата минута вратарят на канарчетата Янко Георгиев трябваше да спасява далечен шут на Димитър Велковски. В 27-та минута Ботев вкара втори гол, отново след отлична акция. Филипов проби отдясно и центрира ниско, Неделев пропусна топката, тя попадна у Шопов, който отлично изведе звездата на канарчетата и той покачи на 2:0. Междувременно и Вутов пропусна отличнап възможност за Ботев. Славия се опита да натисне, но трудно стигаше до голови ситуации. В 43-ата минута Неделев бе близо до своя хеттрик, но стреля право в тялото на стража на домакините.

След почивката белите се вдигнаха на щурм и успяха да върнат едно попадение. В 49-ата минута Йомов е изведен отлично и стреля от малък ъгъл, но защитник на жълто-черните изби в корнер. 61-та белите намалиха. Велковски изведе Галин Иванов отляво, той стреля от малък ъгъл, вратарят на Ботев изби, но връхлитащият Калоян Кръстен довкара топката. До края на мача Славия опита всичко, за да докара мача поне до продължения, но не успя. Вратарят Георгиев спаси удар с глава на Калоян Кръстев, Патев пропусна отлична възможност, а в добавеното време Виячки вкара гол, който бе правилно отменен поради засада. Междувременно и Ботев можеше да вкара трето попадение.

СЛАВИЯ - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 1:2

0:1 Неделев (3)

0:2 Неделев (27)

1:2 Кръстев (61)

Славия: 13. Георги Георгиев, 4. Петър Патев, 15. Емил Виячки, 55. Андреа Христов, 19. Димитър Велковски, 10. Янис Карабельов, 38. Милен Гамаков, 35. Георги Йомов, 11. Радослав КириловРадослав Кирилов, 33. Галин Иванов, 22. Илиан Мицански

Ст. треньор: Златомир Загорчич

Ботев (Пловдив): 1. Янко Георгиев, 28. Филип Филипов, 25. Станислав Работов, 3. Димитър Пиргов, 24. Лазар Марин, 6. Костадин Ничев, 2. Джонатан Перейра, 17. Лъчезар Балтанов, 8. Тодор Неделев, 14. Станислав Шопов, 10. Антонио Вутов

Ст. треньор: Ферарио Спасов