Носителят на Купата на България от 2017 година Ботев Пд се класира по трудния начин за полуфиналите на турнира. След големи мъки канарчетата надвиха като гости втородивизионния Ботев Гълъбово с 1:0 след продължения с гол на младия Димитър Тонев в стотната минута на срещата. Ботев натискаше повече, но трудно стигаше до добри ситуации и разчиташе основно на далечни удари, които не доведоха до резултат. Домакините контраатакуваха бързо и опасно и също имаха своите шансове. Най-доброто в представянето на жълто-черните бе играта на двамата младоци Никола Илиев и Станислав Шопов, както и на влезлия голмайстор Димитър Тонев, който прати жълто-черните на 4-ти пореден полуфинал.

В началото на мача Тонев и Неделев опитаха удари, но първият бе блокиран, а вторият мина покрай вратата. в 30-ата минута Станислав шопов проби отлично през центъра и стреля коварно от двайсетина метра, но вратарят на домакините Иван Дерменджиев спаси. До почивката Илиев, Неделев и Бандаловски също пропуснаха добри възможности, а Тонев опита нови два удара от разстояние, като първият мина над гредата, а вторият бе отразен от Дерменджиев.

През втората част натискът на Ботев се засили, но домакините пропуснаха чисто положение в 60-ата минута. Радев засече с глава отблизо центриране от корнер отдясно, но вратарят на канарчетата Аргилашки закова топката на голлинията. Пет минути по-късно Шопов центрира на втора греда към Иван Бандаловски, който стреля с глава, но топката мина над целта.

В продълженията по-голямата класа и опит на пловдивския тим си каза тежката дума и той успя да вземе своето. В стотната минута на мача канарчетата разиграха отлична триходова акция прец центъра, Станислав Шопов изведе влезлият младок Димитър Тонев, който стреля покрай вратаря и прати Ботев напред.

БОТЕВ (ГЪЛЪБОВО) - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 0:1

0:1 Димитър Тонев 100

БОТЕВ (ГЪЛЪБОВО): 31. Иван Дерменджиев, 17. Джунейт Яшар, 20. Емил Иванов, 15. Емин Ахмед, 92. Ерай Карадайъ, 7. Иван Винков, 30. Исус Ангелов, 19. Красимир Илиев, 21. Митко Плахов, 5. Цветелин Радев, 11. Аспарух Смилков
Ст. треньор: Митко Коцинов

БОТЕВ (ПЛОВДИВ): 33. Георги Аргилашки, 2. Джонатан Перейра, 25. Станислав Работов, 11. Иван Бандаловски, 28. Филип Филипов, 18. Радослав Терзиев, 17. Лъчезар Балтанов, 7. Александър Тонев, 14. Станислав Шопов, 8. Тодор Неделев, 19. Никола Илиев
Ст. треньор: Ферарио Спасов

Стадион: "Трейс Арена", Стара Загора
Съдия: Георги Давидов