Ботев направи 1:1 при домакинството си на Черно море. Станчев откри в 42-та минута, а Атанас Илиев изравни. Това беше второ поредно равенство за тима след хикса срещу Царско село в София.

Двубоят изгледа Антон Зингаревич, който се очаква тази седмица да даде прескоференция за придобиването на акциите на Ботев.

В 5-та минута Сисе опита да прехвърли Георгиев, но ударът премина над вратата.Последва и удар на Младеновски, който беше спасен от Георгиева

В 17-та минута Филип Филипов се озова сам срещу Георгиев стреля, но топката срещна напречната греда.

В 42-та минута Илиан Илиев центрира, а Стефан Станчев засече с глава и откри резултата.

В 58-та минута удар Касми премина в аут.

В 69-та минута Па Конате центрира в наказателното поле, а Атанас Илиев успя да засече с глава и да изравни резултата - 1:1.

Последва опасен удар на Пабро Алварес, който беше спасен от Георгиев.

В 74-та минута Ботев вкара след попадение на Генев, но той беше в засада и гпопадението беше отменено.

В 85-та минута удар на Вилела премина покрай вратата.

Малко по-късно Емануел Току се контузи и беше заменен от Станислав Работов.

В четвъртък Ботев гостува на Левски в София.

С равенството Ботев събра 26 точки и остави 10-и, а Черно море е с 42 точки, но при успех на Левски или Царско село в двубоя между двата тима, който започва след 30 минути преднината на варненци за седмото място може да намалее драстично.

Ботев: Янко Георгиев, Филип Филипов, Марио Младеновски, Виктор Генев, Джонатан (Кристиан Добрев 46 мин.), Реда Рабей, Бисер Бонев (Мишел Еспиноса 68 мин.), Славчо Шоколаров (Па Конате 60 мин.), Емануел Току (Станислав Работов 86 мин.), Мите Цикарски, Салиф Сисе (Атанас Илиев 46 мин.)

Черно море: Георги Георгиев, Виктор Попов, Влатко Дробаров, Стефан Станчев, Цветомир Панов, Файсел Касми (Мартин Дичев 75 мин.), Пабло Алварес, Стефан Велев, Илиан Илиев (Зе Гомес 68 мин.), Леандро Андраде (Родриго Вилела 75 мин.), Исмаил Иса (Даниел Димов 82 мин.)