Ботев очаквано победи Верея в мача от поредния кръг на Първа лига. Жълто-черните сразиха тима от Стара Загора с 4:0 като това бе най-малкото, с което се отърваха гостите в Коматево. Жълто-черните напълно надиграха съперниците си, при това, без да се напрягат особено, и можеха да вкарат още два пъти по толкова. Талантът на жълто-черните Крис Добрев вкара 4-я гол в стил Марадона.

Резулатът откри Феребори Дори, който в 20-та минута технично засече с глава отлично центриране отляво и прати топката в долния десен ъгъл. В 41-та Тодор Неделев бе оставен напълно непокрит и след като получи топката на границата на пеналта напредна и необезпокояван я прати в мрежата покрай вратаря.  В 81-та минута Лъчо Балтанов изведе Васил Шопов отляво и халфът технично прехвърли вратаря за 3:0. Е4 минути преди края белсна таланта на младока Крис Добрев. Той взе една топка пред собственото си наказателно поле, прекоси с дрибълВ 81-та минута Лъчо Балтанов изведе Васил Шопов отляво и халфът технично прехвърли вратаря за 3:0. Е4 минути преди края белсна таланта на младока Крис Добрев. Той взе една топка пред собственото си наказателно поле, прекоси с дрибъл целия терен и за 4-ти път порази мрежата на гостите.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - ВЕРЕЯ 4:0

1:0 Доре (20)

2:0 Неделев (41)

3:0 Шопов (81)

4:0 Добрев (86)

БОТЕВ ПД (4-1-4-1): Даниел Кайзер; Джонатан Перейра, Димитър Пиргов, Костадин Ничев, Кардосо; Атанас Зехиров, Тодор Неделев, Лъчезар Балтанов, Васил Шопов, Антон Карачанаков; Феребори Доре

Старши треньор: Н. Киров

ВЕРЕЯ (4-2-3-1): Генадий Ганев; Годердзи Мачадзе, Иво Иванов, Дмитрий Иванов, Тимоте Рубин; Женя Доброволски, Жосуе Нтоя; Шота Гвазава, Андреис Ковальов, Хрвоие Ризванович; Бедри Ростемов

Старши теньор: О. Севидов