Ботев записа първа победа като гост от началото на сезона и се наложи с 1:0 като гост на Пирин. Неделев вкара единственото попадение, а Аргилашки успя да спаси дузпа на Пирин изпълнена от Станоев.

Във втората минута Манолев имаше много добра възможност след удар от дистанция, но Аргилашки успя да спаси.

В 12-та минута след центриране на Па Конате топката стигна до Етоо, който стреля от въздуха, но топката премина встрани от вратата на Пирин.

Тодор Неделев откри в 21-ата минута с изстрел отблизо, след като секунди преди това при бърза контра на "канарчетата" Антоан Бароан не успя да отбележи от няколко метра, останал очи в очи с Хенгелман.

Последва неточен удар на Манолев и Преслав Йорданов.

В 35-ата минута Хенгелман спаси удар на Бароан от 20-ина метра. Малко по-късно Аргилашки направи чудесно спасяване след удар на Йорданов.

В 39-та минута Пирин получи дузпа за нарушение на Бароан срещу Карачанаков, но Красимир Станоев пропусна наказателния удар, след като Аргилашки спаси удара му.

Една минута преди края на първото полувреме Току бе изведен сам срещу Хенгелман, но той не овладя добре топката и вратарят на Пирин улови кълбото.

Втората част започна с възможност за Ботев Пловдив, но изстрел на Маркиньос от чиста ситуация бе спасен от Хенгелман.

В 51-ата минута Манолев получи топката на дъгата на наказателното поле и нанесе удар, който бе неточен.

В 59-ата минута Антоан Бароан пропусна нова добра възможност. Играчът получи остро подаване отляво, но след удара му, топката срещна тялото на Хенгелман.

В 68-ата минута Пирин Благоевград получи пряк свободен удар на повече от 30 метра на Аргилашки. С изпълнението се нагърби Карачанаков, чийто удар рикошира в стената и мина покрай десния страничен стълб на вратата на Ботев Пловдив.

С победата Ботев записа първи успех извън Пловдив през този сезон и събра 25 точки, излизайки на второто място. Пирин пък е 11-и с 11 точки.

За Ботев предстои пауза заради мачовете на националните отбори. Следващия мач на тима ще е около 20 ноември - домакинство на Черно море, но все още няма точна дата за двубоя.

Пирин: Ник Хенгелман, Александър Дюлгеров, Стилиян Николов, Петър Занев, Юлиян Попев, Антон Карачанаков, Станислав Манолев, Красимир Станоев, Мохамед Брахими, Станислав Костов, Преслав Йорданов

Ботев: Георги Аргилашки, Самюел Супрайон, Кевин Янсон, Виктор Генев, Джеймс Ето'о, Емануел Току, Дилан Мертенс, Па Конате, Тодор Неделев, Антоан Бароан, Маркиньос