Ботев загуби първата си контрола по време на зимната подготовка. "Канарчетата" допуснаха загуба с 0:2 от полския Легия Варшава в Дубай, където тимът е на лагер.

Собственикът на Ботев Антон Зингаревич изгледа двубоя.

В 4-та минута Димитър Тонев беше изведен добре, но бившият вратар на Селтик и Саутхямптън Артур Боруц улови.

В 7-та минута последва неточен удар на новото попълнение на Мохамед Брахими, който направи в двубоя своя неофициален дебют.

В 27-та минута хубав удар на Брахими беше спасен от Боруц.

В 31-та минута Маркиньос затрудни бившия вратар на полския национален отбор, но Боруц отново изби.

Последва и удар на Току, който беше уловен от Артур Боруц.

В 36-та минута Легия Варшава успя да открие резултата. Жозуе Пескуейра откри резултата, след като защитата на Ботев на няколко пъти не успя да избие кълбото, то попадна в Жозуе, който с красив техничен удар от ъгъла на наказателното поле прехвърли Аргилашки.

В началото на второто полувреме се изля силен дъжд над терена и двата отбора имаха малко чисти положения.

В 73-та минута повторен дебют за Ботев направи Лъчезар Балтанов.

В 79-та минута Легия вкара втори гол, след като грешка в центъра на терена в състава на Ботев доведе до бърза атака за поляците, при която Игор Стражалек бе изведен сам срещу Аргилашки и прокара топката под плонжа на вратаря.

Последваха неточни удари на Ботев от страна на Реда Рабей и Лъчезар Балтанов, а изстрел на Бароан беше уловен от вратаря на поляците.

В следващата си контрола в Дубай Ботев играе срещу руския гранд Зенит.

Ботев: Георги Аргилашки, Виктор Генев, Кевин Янсон, Самуел Супрайен, Джеймс Етоо, Тодор Неделев, Димитър Тонев, Емануел Току, Мохамед Брахими, Маркиньос, Николай Минков (Реда Рабей, Антоан Бароан, Станислав Работов, Атанас Чернев, Филип Филипов, Лъчезар Балтанов)

Легия Варшава: Артур Боруц, Игор Каратин, Патрик Соколовски, Жозуе Пескуейра, Матеуш Холовниа, Масией Росолек, Матеуш Виетеска, Якуб Квиатовски, Лукиняс, Томаш Пекхарт, Бартош Слиц