Ботев направи 1:1 при домакинството си на Монтана в среща от поредния кръг в efbet Лига. Николай Минков вкара за гостите, а отново Мишел Еспиноса вкара за канарчетата и изравни за крайното 1:1.

В 22-та минута Реда Рабей стреля от фаул, но ударът му премина над вратата.

В 26-та минута Башлиев центрира, а Кики стреля с глава, но Аргилашки не срещна трудности и улови.

В 30-та минута Конате центрира, а Атанас Илиев успя да засече с глава, но Макенджиев улови.

В 40-та минута Атанас Илиев овладя топката и отправи хубав удар от дистанция, но Макенджиев внимаваше и изби в корнер.

Кевин Янсон опита да вкара директно от корнер, но Макенджиев успя да избие в нов ъглов удар. След него пак се стигна до опасно положение, но Иван Михов успя да изчисти от голлинията.

В 45-та минута Макенджиев сгреши и изпусна топката, Атанас Илиев се възползва и с хубав удар със задна ножица нападателят стреля топката срещна напречната греда и падна около голлинията, но тя не беше преминала с целия си обем голлинията и съдията не зачете гол.

В 49-та минута Стефан Цонков центрира в наказателното поле къде Николай Минков, който засече отблизо и откри резултата - 0:1.

В 60-та минута удар на Филип Филипов беше спасен от Макенджиев.

В 70-та минута Стефан Каменов беше изведен сам срещу Аргилашки и отправи удар, който беше спасен от вратаря на Ботев.

Малко по-късно Атанас Илиев стреля, но над вратата.

В 84-та минута в ролята за спасител на Ботев отново влезе Мишел Еспиноса. Французинът влезе като резерва в 64-та минута и 20 по-късно успя да изравни резултата. Еспиноса пое топката в наказателното поле след подаване на Янсон и с хубаво отиграване преодоля Макенджиев за 1:1, вкарвайки във втори пореден мач, след като донесе и точката в последните секунди срещу Царско село за 2:2.

В 86-та минута опасен удар на Славчо Шоколаров беше уловен от Макенджиев.

До края на мача Ботев не успя да създаде друго чисто голови положение и двубоят завърши 1:1.

В класираенто Ботев е 12-и с 16 точки, а Монтана 10-и с 18 точки.

Следващата неделя Ботев гостува на Левски.

Ботев: Георги Аргилашки, Па Конате, Марио Младеновски (Станислав Работов 46 мин.), Виктор Генев, Кевин Янсон, Реда Рабеѝ, Филип Филипов (Мишел Еспиноса 64 мин.), Димитър Тонев (Славчо Шоколаров 64 мин.), Емануел Току, Атанас Илиев, Салиф Сисе

Монтана: Благой Макенджиев, Александър Башлиев, Стефан Цонков, Иван Михов, Давид Кики, Радослав Терзиев, Николай Минков, Стефан Каменов (Михаел Орачев 71 мин.), Янко Ангелов (Йордан Йорданов 85 мин.), Раян Сенхаджи, Тони Тасев (Росен Кръстев 88 мин.)