Ботев си тръгна само с точка от гостуването си на Дунав в Русе в мача от поредния кръг на Първа лига. Двубоят завърши 1:1 и няма да се запомни с нещо особено. Жълто-черните могат да съжаляват повече, тъй като създадоха повече и по-чисти положения за гол. Като цяло обаче играта им не се получаваше.

Първото опасно положение бе за Ботев още в 15-та минута. Кардосо проби отлично отляво и центрира към Карачанаков, който засече от десетина метра, но топката мина край гредата. Дунав отвърна със ситуация, пропусната от Божидар Васев, който стреля опасно към близкия ъгъл, но в аут. Пет минути преди почивката Ботев пропусна нова отлична възможност. Васил Шопов изведе Атанас Зехиров отдясно, който центрира към намиращия се на празна врата Феребори Доре, но Динков се хвърли самоотвержено на шпагат и блокира подаването. Така противно на логиката домакините откриха в 43-та минута, когато Божидар Васев наказа бившия си отбор отблизо след центриране отдясно и разбъркване пред вратата на канарчетата.

Ботев успя да изравни 8 минути след подновяването на играта, когато Васил Шопов бе спрян непозволено от Ахмед и реферът отсъди дузпа. Неделев бе точен от бялата точка и възстанови равенството. В 66-та минута жълто-черните бяха на прага да осъществят пълен обрат. Доре засече след центриране отдясно, но вратарят Макенджиев извади рефлекс и изби. Малко след това отново Доре вкара гол, който бе правилно отменен поради засада.

ДУНАВ - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 1:1

1:0 Божидар Васев 43

1:1 Тодор Неделев 54 д.

ДУНАВ: 21. Макенджиев, 24. Исаевски, 5. Динков, 16. Ковачев, 77. Ахмед, 10. Фиртулеску, 8. Щерев, 83. Попадийн, 31. Станоев, 14. Васев, 9. Ахмедов

БОТЕВ ПД: 22. Кайзер, 28. Филипов, 3. Пиргов, 5. Димитров, 66. Кардосо, 18. Терзиев, 16. Шопов, 8. Неделев, 81. Зехиров, 71. Карачанаков, 10. Доре

Стадион: Градски, Русе

Съдия: Ивайло Стоянов