Ботев Пловдив направи 1:1 срещу Ботев Враца в среща от петия кръг в елита. Атанас Илиев откри в края на полувремето, а в 54-та минута Костадин Ничев изравни.

Във втората минута Маркиньос стреля от границата на наказателното поле, но Костов спаси.

В 9-та минута последва неточен удар на Току.

В 25-та минута удар на Тодоров беше спасен от Аргилашки.

За Ботев последва удар на Янсон, но той беше уловен от Аргилашки.

В 32-та минута Мирослав Маринов навлезе в наказателното поле и стреля, но Аргилашки успя да спаси.

В 35-та минута Маркиньос стреля от дистанция, но покрай вратата.

В 44-та минута Ботев откри резултата след чудесно изпълнение на Атанас Илиев. Минков центрира в наказателното поле към Янсон, който свали с глава към Атанас Илиев, който пое и отправи страхотен удар за 0:1.

В 54-та минута Ботев Враца изравни с попадение на бившия играч на Ботев Пловдив Костадин Ничев. Дориан Бабунски свали с гърди към Костадин Ничев, който елиминира Работов и отбеляза за 1:1.

В 59-та минута удар на Маринов беше спасен от Аргилашки.

В 70-та минута удар на Току премина покрай вратата.

В 84-та минута Рабей стреля от дистанция, но Костов улови.

В 87-та минута Неделев пробва удар от дистанция, но той премина над вратата.

С равенството Ботев се изкачи до третото място със седем точки, а Ботев Враца е на второто място с 8.

В петък Ботев приема Левски.

Ботев Враца: Красимир Костов, Валери Христов, Илия Миланов, Костадин Ничев, Мартин Николов, Йоан Бауренски, Сержио да Силва, Мирослав Маринов (Юлиян Ненов 67 мин.), Красимир Тодоров (Георги Николов 78 мин.), Виктор Василев (Йордан Желев 90 мин.), Дориан Бабунски (Желев 90 + 1 мин.)

Ботев Пловдив: Георги Аргилашки, Станислав Работов, Самюел Супрайен, Виктор Генев, Николай Минков (Филип Филипов 84 мин.), Дилан Мертенс, Реда Рабей, Емануел Току, Кевин Янсон, Атанас Илиев (Иван Василев 89 мин.), Маркиньос (Тодор Неделев 76 мин.)