Ботев Пловдив ще спори с Черно море в полуфинала в плейофа за място в Лига Европа. „Канарчетата” надделяха над Етър Велико Търново с 1:0 и си осигуриха двубои с „моряците” тази събота. Единственото попадение реализира Антонио Вутов в 28-тата минута с прецизен удар извън наказателното поле .

„Канарчетата” бяха по добрия отбор и след откриването на резултата можеха на няколко пъти да преспят мача. Въпреки това няколко сериозни пропуска белязаха срещата, а гредата също помогна на гостите от Старата столица. Те довършиха двубоя с 9 души след като Яни Пехливанов бе изгонен за втори жълт картон в 79-тата минута, а след това Божидар Кацаров си изкара два жълти картона за 2 минути в 84-тата и 86-тата минута.

Така „канарчетата” ще се изправят срещу Черно море в събота във Варна в решителен двубои от втората осмица. Ако те спечелят, ще се играят срещу третия в първата шестица за място в Европа.  Към момента шанс за него имат Левски, ЦСКА и Славия.