Ботев игра с мисълта за полуфиналния мач реванш за Купата на България в сряда срещу ЦСКА и падна кротко като гост на Лудогорец с 0:3. Жълто-черните бяха далеч от познатото си ниво и не оказаха съпротива на орлите. С победата шампионите се откъснаха на 5 точки от ЦСКА на върха в преследването на осмата им поредна титла на страната.

През първата част Ботев игра прибрано и опитваше контраатаки, но не успя да отправи нито един удар към вратата на орлите, а домакините доминираха. Двубоят започна с две опасности пред вратата на гостите. Най-напред Марселиньо можеше да вкара след центриране отляво, но не уцели добре топката. Малко след това Сисиньо шутира с левия крак, но  Кайзер успя да избие в корнер. В 30-тата минута коварен далечен удар на Шверчок мина покрай страничната греда. Полският нападател замени рано контузилия се Кешерю и бе в основата на повечето опасности пред вратата на Ботев.

В 36-тата минута Ничев и Шверчок се сбориха за една топка пред пеналта на Ботев, тя се отклони, връхлитащият Марселиньо я поведе, а вратарят Кайзер закъсня с шпагата и реферът отсъди дузпа. Григоре бе точен и изведе орлите напред. В самия край на първото полувреме Шверчок бе изведен, много технично преодоля последователно Ничев и Кайзер и за втори път прониза мрежата.

След почивката нищо не се промени, а мачът дори тръгна още по-спокойно. Лудогорец можеше да вкара трети гол в 76-ата минута, когато Попа центрира отдясно ниско по тревата, Шверчок засече, но топката мина над гредата. Все пак в 89-ата минута Шверчок бе изведен отлично от Марселиньо и прокара топката под плонжа на вратаря за 3:0

ЛУДОГОРЕЦ - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 3:0

1:0 Григоре 37

2:0 Шверчок 45

3:0 Шверчок 89

ЛУДОГОРЕЦ: 23. Илиев, 3. Недялков, 4. Сисиньо, 5. Терзиев, 18. Дяков, 21. Григоре, 28. Кешерю, 44. Горалски, 77. Попа, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон

БОТЕВ ПД: 22. Кайзер, 28. Филипов, 3. Пиргов, 6. Ничев, 24. Марин, 2. Перейра, 16. Шопов, 7. Тонев, 8. Неделев, 10. Доре, 11. Добрев

Стадион: “Лудогорец Арена”, Разград

Съдия: Драгомир Драганов