Ботев записа още една категорична победа в контролите от зимната си подготовка в Турция. Жълто-черните разбиха с 3:0 казахстанския Кизилжар в спаринга в Белек. И трите попадения паднаха само в рамките на 11 минути след почивката. Александър Тонев откри в 56-ата минута,  Антонио Вутов вкара два гола в 58-та и 67-та. Ботев бе по-добрият тим през целия мач и не остави никакви шансове на съперника. В контролата не игра контузения Тодор Неделев.

Преди почивката Шопов, Вутов и Балтанов бяха близо до гола, но пропуснаха. В 56-ата минута играчите на Ферарио Спасов направиха страхотна комбинация, която завърши с мощен шут с левия крак на Тонев в мрежата на Кизилжар. Това бе и неговото трето попадение в Турция. Две минути по-късно Антонио Вутов вкара втория гол във вратата на "червените". В 67-ата минута футболистите на Кизилжар направиха груба грешка, от която се възползва Антонио Вутов. Атакуващият футболист излезе очи в очи с вратаря и не пропусна.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - КИЗИЛЖАР 3:0

1:0 Тонев (56)

2:0 Вутов (58)

3:0 Вутов (67)

Ботев (Пловдив): Янко Георгиев, Филип Филипов, Станислав Работов, Кристиан Димитров, Костадин Ничев, Джонатан Перейра, Лъчезар Балтанов, Станислав Шопов, Никола Илиев, Антонио Вутов, Александър Тонев

Кизилжар: Цицирин, Алиев, Балтаев, Султанов, Гунченко, Умаров, Набиле, Кривенцев, Драченко, Скорих, Дананцев