Ботев не успя да победи съименика си от Враца и завърши 1:1 в Коматево. Така канарчетата изпуснаха шанса да се откъснат още повече пред Берое в борбата за 4-тото място, която ще продължи в плейофите. Равенството гарантира това място на жълто-черните след последния кръг от редовния сезон, независимо от изхода на другите срещи през уикенда.

Домакините трябва да се сърдят единствено на себе си, след като не успяха да се мобилизират напълно, а и гостите доиграха с 10 души след 55-та минута. Неделев пък пропусна да се разпише от дузпа.

Противно на очакванията Ботев Враца започна по-активно и откри резултата в 19-ата минута. Даниел Генов проби отдясно и бе фаулиран от Еберт Кардосо. След последвалото центриране включилият се в предни позиции Мартин Кавдански се извиси над всички и с глава откри резултата. Само 2 минути по-късно Ботев изравни. Шопов и Неделев разиграха отдясно, Неделев върна към Шопов и той с отмерен удар прониза мрежата. Малко по-късно Вутов пропусна да вкара втори гол за канарчетата, след като ударът му отблизо бе спасен от вратаря. Малко преди почивката и Доре пропусна да се разпише.

В 55-ата минута Мариян Иванов спря с ръка пас на Антонио Вутов в наказателното поле и главният съдия Драгомир Драганов отсъди дузпа. Иванов бе декориран с втори жълт и трябваше да излезе от игра. Вратарят на врачани Красимир Костов обаче по перфектен начин удара на Тодор Неделев от бялата точка. До края Ботев така и не успя да се възползва от численото си предимство, а и можеше да допусне втори гол, след като гостите пропуснаха една-две отлични ситуации.

Ботев (Пловдив) - Ботев (Враца) 1:1

0:1 Кавдански 19'

1:1 В. Шопов 21'

Ботев (Пд): 22. Кайзер, 81. Зехиров (14. Ст. Шопов 80'), 3. Пиргов, 5. Димитров, 66. Да Силва (24. Марин 46'), 18. Терзиев, 16. В. Шопов, 8. Неделев (к), 11. Добрев (28. Филипов 64'), 39. Вутов, 10. Доре

Старши треньор: Николай Киров

Ботев (Вр): 33. Костов, 11. Васев, 8. Огнянов, 30. Домовчийски (6. Гаджев 66'), 37. Керчев, 7. Вълчев, 9. Генов, 71. Стоев (17. Вушорович 46'), 26. Иванов, 3. Кавдански, 23. Мечев

Старши треньор: Сашо Ангелов

Жълти картони: Да Силва, Зехиров (Ботев Пд), Мечев, Иванов, Генов (Ботев Вр)