Ботев измъкна 0:0 като гост на Черно море в мач с много тичане и борба и доста по-малко футбол. Двубоят няма да се запомни с нищо особено, като домакините бяха по-активни, особено след почивката, а канарчетата традиционно разчитаха на контраатаки. И двата тима имаха своите положения, но нулевото равенство се запази до края. Черно море и Ботев вече си осигуриха място в първата шестица, но двубоят бе важен за 4-тото място, което евентуално може да даде до право на участие в евротурнирите. В последния мач от редовния сезон Ботев посреща Ботев Враца в петък от 17.30 часа.

Първото положение бе за Ботев. В 9-ата минута Терзиев овладя пред наказателното поле на домакините и стреля с десния крак от въздуха, но Дюлгеров плонжира и изби. В 25-ата минута Ботев поиска дузпа за игра с ръка на Генев след единоборство с Доре, но реферът остана безмълвен.

В края на първата част Ботев изпусна най-чистото положение до този момент. Добрев центрира отлично отляво към Балтанов, халфът на жълто-черните се хвърли на шпагат и засече топката на 3-4 метра фронтално пред вратата на варненци, но Дюлгеров отново успя да спаси.

Две минути след началото на второто полувреме Черно море като по чудо не откри резултата. Ради Василев засече с глава центриране отляво, но Кайзер успя да избие. След час игра двата отбора си размениха по една опасна ситуация. Първо Феребори Доре изпусна да вкара с глава от чиста позиция, а в 61-ата минута Василев бе изведен сам срещу Кайзер, но вратарят на гостите излезе предвидливо и блокира удара на тарана.

ЧЕРНО МОРЕ - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 0:0

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Дюлгеров, 2. Панов, 70. Димов, 4. Генев, 33. Енчев, 38. Ндонгала, 71. Панайотов, 16. Витанов, 90. Минчев, 21. Илиев, 10. Василев

БОТЕВ ПД: 22. Кайзер, 2. Перейра, 3. Пиргов, 5. Димитров, 66. Кардосо, 18. Терзиев, 16. В. Шопов, 17. Балтанов, 8. Неделев, 81. Зехиров, 10. Доре

СЪДИЯ: Валентин Железов

СТАДИОН: “Тича”