Ботев продължава ужасния сезон и загуби и от последния Спартак Варна като гост с 3:2. Пловдивчани уцелиха и три греди, но загубиха за втори път от новак през този сезон, след като отборът падна и от Хебър. След нулево първо полувреме през втората част паднаха пет попадения - Васев откри за домакините, а Брахими си отбеляза автогол. Бароан от дузпа върна едно попадение, но Руменов вкара трети гол. Крайният резултат оформи Ману също от дузпа.

В 6-та минута удар на Бароан премина покрай вратата.

В 17-та минута Ивей стреля от воле, но над вратата.

В 19-та минута хубав удар от дистанция на Херман затрудни Дичевски, който боксира, а след това топката се удари и в напречната греда преди да излезе в корнер.

В 28-та минута удар на Етоо премина над вратата.

В 36-та минута удар на Рабей беше спасен.

В 43-та минута Ману беше изведен добре и стреля в пеналта, но ударът му беше избит в корнер от играч на Спартак.

В 47-та минута Спартак откри резултата, Здравко Димитров напредна и пусна по тревата пас в наказателното поле за Божидар Васев, който от дъгата на вратарското поле реализира за 1:0.

В 52-та минута Виктор Митев центрира от корнер, а Брахими се опита да изчисти топката с глава, но вместо това я вкара в собствената си врата - 2:0.

В 55-та минута Ботев получи дузпа, Будинов фаулира Брахими в наказателното поле и съдията отсъди наказателен удар. Бароан застана зад топката и намали - 2:1.

В 68-та минута Етоо стреля, но топката срещна напречната греда, това беше трета греда за "канарчетата" от началото на сезона.

В 74-та минута Здравко Димитров проби и навлезе в наказателното поле, стигна се до сериозно разбъркване, а топката достигна до Румен Руменов, който на опразнената врата вкара за 3:1.

В добавеното време Брахими центрира, а Бароан засече с глава, но топката срещна напречната греда.

В добавеното време Пламен Димов фаулира Ману в наказателното поле и съдията отсъди втора дузпа за пловдивчани, която Ману пропусна дузпата, след като Дичевски спаси, но при добавката той не сгреши и намали - 3:2.

Ботев е на 15-то място със 7 точки, а Спартак остава последен, но вече с 4 точки и първа победа за новия сезон.

В следващите две седмици Ботев ще почива заради паузата за националните отбори, а в този период тимът ще изиграе и една контрола срещу Марица.

Спартак: Иван Дичевски, Никола Борисов, Пламен Димов, Илкер Будинов, Ивайло Климентов, Емануел Моура, Румен Руменов, Божидар Васев (Янчо Андреев 88 мин.), Виктор Митев (Велислав Боев 69 мин.), Ромийш Ивей (Леандро Мартинс 76 мин.), Здравко Димитров (Денис Баланюк 88 мин.)

Ботев: Хидает Ханкич, Роберто Пунчец (Джаспър ван Хертъм 72 мин.), Самуел Супрайен, Виктор Генев (Мартин Секулич 72 мин.), Рой Херман (Димитър Тонев 62 мин.), Джеймс Етоо, Реда Рабей, Мохамед Брахими (Николай Минков 62 мин.), Дилан Мертенс (Емануел Току 51 мин.), Елвис Ману, Антоан Бароан